0

Jak być bardziej eko? Skorzystaj z car sharingu!

Kluczyk do samochodu? Po co Ci kluczyk?
Kluczyk? – Po co Ci kluczyk?
fot. mat. prasowy

Efekty zanieczyszczeń środowiska są coraz bardziej odczuwalne. Jak car sharing pomaga przejść na tryb eko?

Efekty zanieczyszczeń środowiska są coraz bardziej odczuwalne.
Wystarczy wspomnieć o problemie smogu, który zimą skutecznie pogarsza jakość życia Polaków. W dużej mierze to właśnie z tego względu, ostatnimi czasy, tak często podnoszony jest temat ekologii. Zarówno przez polityków jak i zwykłych obywateli. Chętniej, niż jeszcze kilka lat temu, inwestujemy w odnawialne źródła energii, sortujemy śmieci, a nawet rezygnujemy z posiadania auta. Ten ostatni krok jest tym łatwiejszy, że całkiem niedawno pojawiła się w Polsce usługa car sharingu.
W jaki sposób pomaga przejść na tryb eko?

Car sharing – co musisz o nim wiedzieć?

Car sharing to krótkoterminowy wynajem aut.
Nie chodzi jednak o wypożyczenie auta na kilka dni. W tym przypadku samochód wynajmujemy na minuty. Umożliwia to dedykowana aplikacja na urządzenie mobilne. Pobiera się ją na swój telefon, a następnie przechodzi etap rejestracji. Konieczne będzie wpisanie danych osobowych, zeskanowanie prawa jazdy oraz zrealizowanie przelewu weryfikacyjnego w celu podpięcia karty płatniczej pod aplikację.

Od tego momentu można korzystać z usługi car sharingu w dowolnym momencie, a wynajem auta zajmie nam zaledwie chwilę. Aplikacja służy przede wszystkim do zlokalizowania najbliższego pojazdu i jego rezerwacji. Pełni jednocześnie funkcję kluczyków, gdyż to przy jej użyciu otwiera się i zamyka auto.

Od momentu uruchomienia pojazdy, do chwili jego zamknięcia, liczony jest czas jazdy oraz przebyta odległość, na podstawie których następują rozliczenia.

Aplikacja w sposób automatyczny pobiera opłatę po każdej zakończonej jeździe.

Wynajem aut ekologicznych

W jaki sposób car sharing pozwala zadbać o środowisko?
Korzystanie z wynajmu aut znacząco zmniejsza liczbę samochodów poruszających się po drogach. Jedno auto użytkować może dziennie wiele osób. Kiedy użytkownik dostaje się do punktu docelowego, zostawia auto na dowolnym parkingu w mieście i kończy wynajem. Od tej chwili to samo auto wynająć może inna osoba.

Car sharing to jednocześnie bogata oferta wynajmu samochodów elektrycznych.
O taką flotę zadbała zwłaszcza firma innogy Polska wprowadzając na rynek usługę innogy go!. Dzięki niej każdy mieszkaniec Warszawy ma możliwość wypożyczenia samochodu elektrycznego. Taki wybór bez wątpienia przynosi mnóstwo korzyści środowisku. Auta zasilane energią elektryczną nie produkują szkodliwych spalin. A to właśnie spaliny są jedną z głównych przyczyn powstawania smogu.

Zalety car sharing – co prócz ekologii?

Car sharing przynosi korzyści nie tylko środowisku, ale i jego użytkownikom.
Jak się okazuje jest to doskonała alternatywa dla taksówki. Szacuje się, że wynajem auta na minuty jest przynajmniej o 30% tańszy od przejazdu taksówką.

W przypadku gdy rocznie pokonuje się prywatnym samochodem 15-20 tysięcy kilometrów, to także bardziej opłacalny staje się krótkoterminowy wynajem. Nie ma przy tym  dodatkowych opłat, do których zaliczają się przeglądy techniczne, naprawy czy ubezpieczenia pojazdu.

Korzyści jest jeszcze więcej w przypadku wynajmu aut elektrycznych.
Pojazdy zasilane energią elektryczną mają bowiem prawo poruszać się po buspasach, co oznacza szybsze dotarcie w wybrane przez miejsce, z ominięciem korków. Zyskuje się również możliwość parkowania w płatnych strefach bez ponoszenia kosztów.

Car sharing to ciekawe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
Niesie także mnóstwo korzyści dla środowiska. Zmniejszenie liczby aut na drogach oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla to zalety, które bez wątpienia mają ogromne znaczenie.

27 sierpnia 2019 17:24

Komentarze