0

Jak efektywnie układać grafik pracy?

InEwi
InEwi
fot. Mat. prasowy

Każda osoba, która choć raz miała okazję układać grafik pracy, wie dobrze jak zajmujące i żmudne jest to zajęcie.

Dość ciężko sporządza się go w tradycyjny sposób, natomiast istnieje metoda, która pozwoli poradzić sobie z tym zadaniem bardzo szybko.
O czym mowa?

Grafik online z pomocą specjalnej aplikacji inEwi układa się o wiele prościej aniżeli w przypadku tradycyjnych metod.
Dlaczego?

Bez problemu stworzymy harmonogram dla normowanego i nienormowanego czasu pracy.

Nie ma znaczenia, w jakim trybie zatrudnione są osoby w firmie, ponieważ z pomocą inEwi możemy łatwo przypisać zmiany zarówno normowane, jak i nienormowane. Uproszczeniem jest możliwość kopiowania rozkładu godzin od innych pracowników, w przypadku kiedy rozkład jest identyczny. Dużą oszczędnością czasu są także skróty pozwalające powielać taki sam harmonogram na cały tydzień, gdy nie ulega on zmianie.

W prosty sposób zaplanujemy nadgodziny

Dzięki tej aplikacji można z łatwością zaplanować ewentualne nadgodziny dla poszczególnych pracowników. Jest to tym prostsze, że na bieżąco sprawdzimy ich liczbę. Jednak w przypadku układania grafików istotne jest to, aby wszystko zgadzało się z Kodeksem Pracy, w którym zawarte są przepisy dotyczące praw pracowniczych łącznie z godzinami zatrudnienia. I tutaj właśnie przechodzimy do kolejnej przydatnej funkcji programu.

Sprawdzimy poprawność harmonogramu z Kodeksem Pracy

Nie jest łatwona bieżąco orientować się we wszystkich przepisach z zakresu czasu pracy. A trzeba powiedzieć, że są one kluczowe, jeśli nie chcemy mieć kłopotów wynikających z nieprzestrzegania maksymalnej tygodniowej ilości godzin, norm dotyczących obowiązkowych przerw, minimalnego wypoczynku czy liczby nadgodzin. Z aplikacją inEwi nie trzeba o takich rzeczach pamiętać. Program bowiem wyświetli odpowiednie powiadomienie na wypadek, gdyby pojawiły się jakieś odstępstwa w harmonogramie względem Kodeksu Pracy. Łatwo przecież można przeoczyć fakt, że coś ustawiliśmy niepoprawnie.

Powiadomienia dla pracowników o wprowadzonych zmianach

Kolejną wygodną rzeczą jest to, że każdy pracownik, instalując na swoim telefonie taką aplikację, ma wgląd w swój grafik pracy na bieżąco. Może w każdej chwili sprawdzić dni i godziny swojej pracy, co okazuje się szczególnie wygodnie w przypadku osób o nienormowanym czasie zatrudnienia. Jednak to nie wszystko, ponieważ taki harmonogram jest aktualizowany na bieżąco, dlatego osoba zatrudniona w firmie otrzymuje powiadomienia SMS-em albo e-mailem o wprowadzonych zmianach.

Jak widać, aplikacja online ma ogromną przewagę nad tradycyjnym sposobem układania harmonogramów pracy. Osoby, które raz spróbują ułożyć w ten sposób grafik pracy, już nigdy nie wrócą do poprzednich metod, wymagających poświęcania sporej ilości czasu i nerwów. Warto pomyśleć o aplikacji inEwi, ponieważ tworzenie grafików pracy przy jej pomocy będzie na pewno wygodniejsze i przyjemniejsze.

31 sierpnia 2017 15:12

Komentarze