0

Jak wybrać perfumy do biura?

perfumetki
fot. neness.pl

Wybór perfum do pracy nie jest prostą sprawą. Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle wypada ich używać.

Oczywiście, że tak!
Przecież biuro jest miejscem, w którym mamy styczność nie tylko z kolegami, ale również z klientami. Zapach (tak samo, jak ubranie), może mieć duży wpływ na odbiór naszej osoby, dlatego warto zadbać, aby był dopasowany do sytuacji, pory roku i jednocześnie pobudzał do działania.

Co prawda, w niektórych biurach na zachodzie panuje polityka scent free, czyli zakaz stosowania perfum w miejscu pracy. Jeżeli takie zasady nie panują w twojej firmie, możesz pozwolić sobie na używanie zapachów o dość lekkim stężeniu. Najważniejsza zasada przy doborze wszelkiego rodzaju pachnideł do pracy to unikanie zbyt wyrazistych i intensywnych nut zapachowych. Niestety, nawet jeżeli dany zapach jest dla ciebie spełnieniem marzeń, nie zmienia to faktu, że współpracownikom lub klientom może wydawać się odpychający. Nie mamy wpływu na to, że ktoś nie lubi pewnych aromatów, dlatego stosując perfumy do biura zdecydowanie lepiej postawić na dość neutralne, lekkie i świeże nuty. Ciężkie, kadzidlane i słodkie zostaw raczej na wieczorowe wyjścia.

Drugą kwestią jest sposób aplikacji tego typu produktów.
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że wylewanie na siebie zbyt dużej ilości perfum nigdy nie kończy się dobrze i jest wizerunkowym strzałem w kolano. Przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu z osobą o silnym zapachu może spowodować bóle głowy i podrażnienie dróg oddechowych. Weź pod uwagę dobro innych i spryskuj niewielką ilością jedynie szyję, kark i zgięcia łokci. Nie zaleca się stosowania perfum na ubrania, zwłaszcza że wiele z nich zawiera w składzie olejki i barwniki, które mogą brudzić materiał.

Zapachy do pracy:

uniwersalne, nieinwazyjne i trwałe

Czasem nie chcemy kupować pełnowymiarowych, drogich flakonów perfum na każdą okazję. Innym razem wolimy mieć buteleczkę z ulubionym zapachem pod ręką, aby ponownie się nim spryskać, np. przed ważnym spotkaniem lub po porannej wizycie w siłowni. Wówczas najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się perfumetki, czyli odpowiedniki pełnowymiarowych, popularnych marek. Mają niewielkie, estetyczne i zbliżone do oryginału opakowania, które zmieszczą się w kieszeni lub torebce. Cechuje je wyjątkowa trwałość, ponieważ powstają w oparciu o te same nuty i olejki zapachowe, co pełnowymiarowy pierwowzór.

Wybierając perfumy do pracy, należy zwrócić uwagę na czas, przez który się utrzymują, ponieważ nie zawsze mamy możliwość ponowienia aplikacji. Jeżeli chcesz mieć swój ulubiony zapach zawsze przy sobie lub stworzyć własną kolekcję, dostosowaną zarówno do biuro, jak i na wyjścia, szeroki wybór tego typu produktów znajdziesz w perfumerii internetowej Neness.pl. Ostatnią, ale również bardzo istotną kwestią jest oddziaływanie na zmysły. Niektóre perfumy mogą obniżać naszą koncentrację, dlatego nie wybierajmy do pracy usypiających, relaksujących nut zapachowych, które budzą skojarzenia z wakacjami lub odpoczynkiem. Znacznie lepiej podziałają energizujące, delikatne pachnidła, dzięki którym nie spadnie nasza wydajność.

30 października 2017 18:59

Komentarze