0

Jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnych?

Software House
Software House
fot. mat. prasowy

Aplikacje mobilne na dobre zagościły w życiu każdego z nas. Służą rozrywce, pomagają w pracy, ułatwiają kontakt.

Coraz częściej wykorzystywane są również przez firmy, które za ich pomocą mogą sprzedawać swoje produkty, informować o promocjach czy mieć kontakt z klientem.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców myśli o stworzeniu własnej aplikacji. Jesteś jednym z nich? Sprawdź więc jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnych.

Na własną rękę czy z fachowym wsparciem?

Jeśli myślisz o stworzeniu własnej aplikacji mobilnej, która ma stanowić wsparcie dla twojego biznesu możesz samodzielnie poszukać programisty, który zajmie się jej stworzeniem. Warto jednak mieć świadomość, że samo pisanie kodu to tylko jeden z elementów prawidłowego procesu tworzenia aplikacji mobilnej. Dlatego też warto skorzystać z usług doświadczonych deweloperów, którzy pomogą nam na każdym etapie prac. Gdzie ich szukać? Odwiedzając stronę https://www.internetum.com/en/development/.

Sprawdźmy czy ma to sens

Zanim przejdziemy do pracy nad aplikacją niezbędny jest dokładny research. Nie da się ukryć, że obecnie rynek aplikacji jest bardzo nasycony, przez co ciężko znaleźć niszę dla siebie. Poza tym, praca nad aplikacją musi być poprzedzona dokładnymi badaniami potrzeb potencjalnych użytkowników oraz określeniem do kogo właściwie kierujemy naszą propozycję.

Szkic, projekt, plan pracy

Tworzenie aplikacji wymaga dogrania wszystkich szczegółów dotyczących jej wyglądu, funkcjonalności, wymagań technicznych. Dlatego też nie przechodzi się od razu do kodowania. Początkowe etapy pracy to przede wszystkim wykonanie szkicu i projektu. Bardzo ważne jest również ustalenie planu pracy nad poszczególnymi elementami aplikacji.

Czas na kodowanie

Kiedy wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych funkcji aplikacji oraz jej wyglądu zostaną uzgodnione nadchodzi czas na przekucie tego w realny program, który będzie mógł zostać zainstalowany na smartfonach użytkowników. Zajmują się tym programiści dbając o to, by kod aplikacji był bezbłędny i czytelny. Dobrze napisany kod aplikacji daje gwarancję, że nie będzie większych problemów z jej działaniem. Właśnie dlatego jest to niezwykle ważny etap.

Dokładne testy to podstawa

Napisana aplikacja musi być pozbawiona błędów, które mogą wpływać na jej funkcjonalność. Sama analiza kodu nie zawsze pozwala wychwycić pomyłki i problemy. Dlatego też aplikacja przed wypuszczeniem na rynek musi być dokładnie przetestowana. Grupa osób, które korzystają z aplikacji ma bowiem szansę wychwycić problemy w działaniu aplikacji, opóźnienia, czy brak dostępu do pewnych funkcji. Analizuje się sprawność działania aplikacji oraz to, czy nie wpływa na urządzenie, na którym została zainstalowana (np. przyczynia się do zwiększenia zużycia baterii). Słowem, testy aplikacji mają ogromne znaczenie i nie wolno z nich rezygnować.

Tak przygotowana i sprawdzona aplikacja nadaje się do wdrożenia. Podczas gdy użytkownicy zaczynają z niej korzystać warto obserwować ich komentarze i reakcje. Bardzo często okazuje się bowiem, że pewne rzeczy wymagają drobnych poprawek, które dodać możemy podczas aktualizacji.

11 marca 2019 13:46
[fbcomments]