0

Kandydaci PiS do Rady m.st. Warszawy.

Logo PiS i napis "Ujawnia listy kandydatów do Rady m.st. Warszawy"1

Błażej Poboży ujawnia listę kandydatów PiS do Rady Warszawy oraz krótkie opisy liderów w poszczególnych okręgach.

Warszawa.pl:

Listę i opisy publikujemy bez zmian redakcyjnych, z przeniesieniem konkretnych opisów pod konkretny okręg zamiast umieszczania ich wszystkich pod listą.

Lista

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy do Rady m.st. Warszawy

Okręg 1. Śródmieście, Ochota

 1. Kropiwnicki Andrzej
 2. Roszkowski Jakub
 3. Frąckowiak Filip
 4. Kolasinska Bożena
 5. Mazur Aleksandra
 6. Bajer-Oleszkowicz Maria
 7. Seredyn Artur
 8. Niewęgłowska Lidia
 9. Brykczyńska Teresa

W pierwszym okręgu listę otwiera Andrzej Kropiwnicki – od 2006 roku przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”, członek Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Był radnym Dzielnicy Ochota oraz Powiatu Warszawskiego. Jest wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego w Radzie m.st. Warszawy.
W Śródmieściu i na Ochocie o mandat powalczy Jakub Roszkowski, prawnik, obecnie radny dzielnicy Bielany, a także Filip Frąckowiak, stołeczny radny bieżącej kadencji, wiceprzewodniczący Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego.

Okręg 2. Praga Południe, Rembertów

 1. Kaleta Sebastian
 2. Lasocki Dariusz
 3. Hejka Oskar
 4. Szyszko Piotr
 5. Hałabudzin-Rutkowska Agnieszka
 6. Świderska Barbara
 7. Piperek Małgorzata
 8. Pieknik Katarzyna
 9. Koziński Tomasz

„Jedynką” w okręgu numer dwa, obejmującym Pragę Południe i Rembertów, jest Sebastian Kaleta – wiceprzewodniczący Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji
w Warszawie.  Założyciel i pierwszy prezes stowarzyszenia Młodzi dla Polski, były rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości. Na drugim miejscu znalazł się Dariusz Lasocki, radny Pragi Południe, a na trzecim – warszawski radny Oskar Hejka, członek sztabu Patryka Jakiego, odpowiedzialny za kontakty z biznesem i Smart City. Inny stołeczny radny, Piotr Szyszko, znalazł się na czwartym miejscu na liście.

Okręg 3. Mokotów

 1. Cieślikowski Jacek
 2. Górski Patryk
 3. Wrotnowska-Gmyz Elżbieta
 4. Żak Grażyna
 5. Górniak Krystyna
 6. Augustyn Wiktor
 7. Budzyk Andrzej
 8. Grodzka Małgorzata
 9. Bosak Krzysztof

Na Mokotowie liderem listy jest Jacek Cieślikowski, wieloletni stołeczny radny, funkcję tę pełni od 2006 roku. W obecnej kadencji jest Wiceprzewodniczącym Komisji Etyki w Radzie Warszawy. Z drugiego miejsca wystartuje Patryk Górski, przewodniczący mokotowskiego komitetu PiS, pełniący mandat radnego dzielnicy nieprzerwanie od 2006 roku. Dziewiątką na liście jest Krzysztof Bosak, młody, ambitny stołeczny radny, uczestniczący w pracach Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej, Komisji Inwentaryzacyjnej  oraz w Komisji Etyki.

Okręg 4. Wola

 1. Semeniuk Olga
 2. Binkowski Maciej
 3. Dorosiński Rafał
 4. Jęda Maria
 5. Chlasta Joanna
 6. Rubiec Jarosław
 7. Mrowińska Hanna

W okręgu nr 4 listę otwiera Olga Semeniuk, radna dzielnicy Wola, od 2011 roku zaangażowana w działalność Forum Młodych PiS, w przeszłości współpracowała także z Ministerstwem Obrony Narodowej. Z drugiego miejsca wystartuje także inny wolski radny – Maciej Binkowski, który skutecznie interweniował ws. budowy kładki dla pieszych przy stacji PKP Powązki, a także zdecydowanie sprzeciwiał się zwężeniu ul. Górczewskiej.

Okręg 5. Bielany, Żoliborz

 1. Figura Dariusz
 2. Herbich Tomasz
 3. Świderski Edmund
 4. Kaczmarska Anna
 5. Staniszewski Filip
 6. Palczewska Paulina
 7. Jeżewska Wioletta
 8. Wielgus Jerzy

Liderem listy w okręgu obejmującym Bielany i Żoliborz jest obecny wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy – Dariusz Figura. To wieloletni samorządowiec, najpierw na poziomie dzielnicowym, od 2006 roku jako radny m.st. Warszawy. Pełni także funkcję wiceprzewodniczącego klubu PiS w Radzie Warszawy. Przed 1989 rokiem zaangażowany
w działalność podziemną, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. O mandat radnego powalczą również Tomasz Herbich, radny dzielnicy Bielany, przewodniczący dzielnicowej Komisji Mieszkaniowej i przewodniczący bielańskiego komitetu PiS, a także Jerzy Wielgus, działacz związkowy i samorządowiec, były przewodniczący zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”.

Okręg 6. Białołęka, Praga-Północ

 1. Ozdoba Jacek
 2. Klimiuk Wiktor
 3. Kędzierski Sebastian
 4. Kopka Dorota
 5. Bałdyga Karolina
 6. Wilkowyjska-Bielecka Grażyna
 7. Pist Sylwia
 8. Jasińska Katarzyna

Liderem listy w okręgu nr 6 obejmującym Białołękę i Pragę Północ jest Jacek Ozdoba. To młody, ale doświadczony polityk partii Jarosława Gowina – Porozumienie. Aktualnie pełni funkcję rzecznika sztabu Patryka Jakiego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy i jest radnym dzielnicy Mokotów. Na drugim miejscu znalazł się Wiktor Klimiuk, dr nauk prawnych, przewodniczący klubu radnych PiS w radzie dzielnicy Białołęka i były Przewodniczący Rady Dzielnicy.

Okręg 7. Wawer, Targówek, Wesoła

 1. Jurkiewicz Cezary
 2. Żebrowska Alicja
 3. Kubicki Oliwer
 4. Samonek Ewa
 5. Żbikowski Piotr
 6. Bielewicz Jerzy
 7. Radzio Milena
 8. Janiec Stanisław
 9. Olejnik Anna
 10. Maciążek Mirosław

Bardzo mocno prezentuje się lista w okręgu 7 obejmującym Wawer, Targówek i Wesołą. Listę otwiera Cezary Jurkiewicz, aktualny szef klubu radnych PiS w Radzie m. st. Warszawy. Były prezes i obecny wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, a w przeszłości także szef Centralnego Ośrodka Sportu. Zaraz za nim na drugim miejscu znajduje się niezwykle popularna radna m. st. Warszawy Alicja Żebrowska. Radną jest już czwartą kadencję.  Aktualnie pracuje w Komisji Budżetu i Finansów gdzie jest wiceprzewodniczącą, Komisji Zdrowia i Komisji Polityki Społecznej i Przeciwdziałania Patologiom. Na trzecim miejscu listy znalazł się Oliwer Kubicki, szef sztabu Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta m.st. Warszawy

Okręg 8. Ursynów, Wilanów

 1. Szpądrowski Michał
 2. Wawrzyniak Marcin
 3. Kasztelan Jolanta
 4. Urbanowicz Elżbieta
 5. Wilkoszewski Jakub
 6. Rzepczyński Juliusz
 7. Daniluk Krzysztof
 8. Smalcerz Ewa

Listę w okręg 8 na Ursynowie i Wilanowie otwiera Michał Szpądrowski, współpracownik ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i pracownik jego biura poselskiego. Aktualnie jest także skarbnikiem i rzecznikiem prasowym okręgu warszawskiego PiS oraz radnym dzielnicy Ursynów. Wchodzi też w skład redakcji portalu warszawskipis.pl. Zaraz za nim na miejscu drugim znalazł się Marcin Wawrzyniak, prawnik i były radny dzielnicy Śródmieście.

Okręg 9. Bemowo, Ursus, Włochy

 1. Poboży Błażej
 2. Mazurek Piotr
 3. Dratkiewicz Stanisław
 4. Sobczak Monika
 5. Kostyra Katarzyna
 6. Dziambor Ewa
 7. Woźniak Krzysztof
 8. Izdebski Cezary
 9. Prokopczuk Alina
 10. Sosnowski Andrzej

Liderem listy w okręgu 9 obejmującym Bemowo, Ursus i Włochy jest Błażej Poboży, doktor nauk humanistycznych i popularny wykładowca akademicki. Od 2016 roku jest zastępcą burmistrza dzielnicy Bemowo, gdzie nadzoruje oświatę i odpowiada za promocję dzielnicy. W przeszłości był aktywnym komentatorem politycznym, twórcą i redaktorem portalu politykawarszawska.pl. Aktualnie jest redaktorem naczelnym serwisu warszawskipis.pl oraz szefem zespołu programowego w sztabie ministra Patryka Jakiego. Na trzecim miejscu listy znalazł się Stanisław Dratkiewicz, jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości w Ursusie i wieloletni radny tej dzielnicy, a na miejscu 5 Katarzyna Kostyra aktualna radna m.st. Warszawy. Ostatni na liście w tym okręgu jest Andrzej Sosnowski, były wicekurator mazowiecki, nauczyciel i działacz „Solidarności”.

Błażej Poboży warszawskipis.pl

13 września 2018 20:54

Komentarze