0

Najlepsi w Europie Wschodniej

LOT Boeing 737
fot. mat.prasowy

Polskie Linie Lotnicze LOT zostały wybrane najlepszymi liniami Europy Wschodniej przez amerykański magazyn Global Traveler.

Polski przewoźnik był bezkonkurencyjnym przewoźnikiem w regionie, zostawiając w tyle takie firmy jak Aeroflot, Wizzair czy Croatia Airlines. LOT drugi raz wygrał kategorię „Najlepsza Linia Wschodniej Europy” a wyróżnienie to zostało wręczone w Los Angeles.

LOT został wyróżniony również w kategorii „Najlepsze nowe połączenie lotnicze” za uruchomienie bezpośrednich rejsów z Nowego Jorku do Budapesztu w maju br.

LOT aktualnie ma w swojej rozkładowej ofercie już w sumie 107 połączeń.
Na początku 2016 r. ogłosił uruchomienie 66 bezpośrednich połączeń m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. W 2018 r  z usług polskiego przewoźnika skorzystało ok 9 mln pasażerów (w połowie grudnia było 8,8 mln a oficjalnej liczby na zakończenie roku nie znamy), żeby w 2019 r. przekroczyć barierę 10 mln. Dla LOT-u pracuje dziś 3 tys. osób w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

PLL LOT

4 stycznia 2019 14:54

Komentarze