Pani prezydent utrzymała stanowisko, a dziś pierwsza sesja Rady Miasta zwołana przez Komisarza Wyborczego w Warszawie.
Komisarz Wyborczy w Warszawie swym postanowieniem z 25 listopada zwołał na 1 grudnia 2014, pierwszą sesję Rady m.st. Warszawy w celu złożenia ślubowania przez radnych.
Sesja odbędzie się w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki, na IV piętrze (wejście główne od strony ul. Marszałkowskiej).
Sesja rozpocznie się o godzinie 14:-00 a przed jej rozpoczęciem, o godz. 13.00, w Sali Gagarina, odbędzie się uroczystość wręczenia zaświadczeń osobom wybranym na radnych.
Zarządzony porządek obrad:
- Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
- Złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych.
- Wybór Komisji Skrutacyjnej.
- Wybór Przewodniczącego Radu
- Wybór Komisji Rewizyjnej
- Sprawy Różne
- Zakończenie obrad.
W I sesji Rady m.st. Warszawy weźmie udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Ślubować będą (kolejność alfabetyczna):
- Krzysztof Bosak (PiS) (debiut)
- Izabela Chmielewska (PO)
- Zbigniew Cierpisz (PiS)
- Jacek Cieślikowski (PiS)
- Michał Czaykowski (PO)
- Rafał Dorosiński (PiS)
- Dariusz Figura (PiS)
- Mariusz Frankowski (PO) (debiut)
- Filip Frąckowiak (PiS) (debiut)
- Aleksandra Gajewska (PO)
- Michał Grodzki (PiS)
- Piotr Guział (WWS)
- Marcin Hoffman (PO)
- Agnieszka Jakowicka (PO)
- Ewa Janczar (PO) (debiut)
- Piotr Jaworski (PO) (debiut)
- Lech Jaworski (PO)
- Marta Jezierska (PO)
- Olga Johann (PiS)
- Cezary Jurkieiwcz (PiS) (debiut)
- Piotr Kalbarczyk (PO)
- Michał Kondrat (PiS) (debiut)
- Tomasz Koziński (PiS) (debiut)
- Jarosław Krajewski (PiS)
- Andrzej Kropiwnicki (PiS)
- Paweł Lech (PO)
- Paweł Lisiecki (PiS) (debiut)
- Dorota Lutomirska (PO)
- Ewa Łuczyńska (PO) (debiut)
- Maria Łukaszewicz (PO)
- Ewa Malinowska-Grupińska (PO)
- Waldemar Marszałek (SLD)
- Ewa Masny (PO)
- Piotr Mazurek (PO)
- Andrzej Melak (PiS)
- Anna Nehrebecka (PO)
- Anna Pabisiak (PO)
- Paulina Piechna-Więckiewicz (SLD)
- Krystyna Prónko (PO) (debiut).
- Anna Rożek (PiS) (debiut)
- Ewa Samonek (PiS) (debiut)
- Aleksandra Sheybal-Rostek (PO)
- Agnieszka Soin (PiS) (debiut)
- Monika Suska (PO) (debiut)
- Jarosław Szostakowski. (PO)
- Maria Szreder (PO)
- Piotr Szyszko (PiS)
- Edmund Świderski (PiS) (debiut)
- Paweł Terlecki (PiS) (debiut)
- Tomasz Tretter (PO) (debiut)
- Zofia Trębicka (PO)
- Stanisław Wielanek (PiS) (debiut)
- Joanna Wiśniewska-Najgebauer (PO)
- Iwona Wujastyk (PO)
- Maciej Wyszyński (PO)
- Wojciech Zabłocki (PiS) (debiut)
- Małgorzata Zakrzewska (PO)
- Dorota Zbińkowska (PO)
- Alicja Żebrowska (PiS)
- Małgorzata Żuber-Zielicz (PO)