0

Odciągi lakiernicze – czyli otwieramy lakiernie w Warszawie

Odciągi lakiernicze
Odciągi
fot. Mat. prasowy

Masz lakiernię lub chcesz taką otworzyć? Ten artykuł jest w sam raz dla Ciebie.

Starannie wykończone przedmioty i powierzchnie przyciągają klientów a wiele z nich wymaga lakierowania. To zabieg, który będzie oferował odpowiedni efekt tylko wtedy, gdy wykonasz go we właściwych warunkach (pomieszczenie powinno być czyste, z odpowiednią wilgotnością i temperaturą).

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo pracowników (opary lakierów, przedostające się w nadmiernej ilości do układu oddechowego działają drażniąco i mogą wywoływać poważne schorzenia). Odciągi lakiernicze sprawią, iż Twoja praca będzie bezpieczna i odpowiednia jakościowo.

Co to jest odciąg lakierniczy?

Odciąg lakierniczy to urządzenie, które pobiera powietrze, filtruje je z oparów i mgieł powstających w wyniku malowania a następnie zwraca oczyszczone. Zabieg ten usprawnia pracę niezależnie od tego, jaką techniką wykańczania powierzchni zajmuje się Twój zakład. Odpowiednia filtracja gwarantuje najwyższy standard lakierowania, bez ryzyka osadzania się na świeżo pokrytej powierzchni, drobinek krążących w powietrzu.

System odciągu na sucho czy na mokro?

Jeżeli chcesz kompleksowo i nowocześnie wyposażyć swoje lakiernie, to postaw na dobrze dopasowany system odciągu. Maszyny działające „na sucho” zapewnią wysoki wskaźnik oczyszczenia powietrza z niepożądanych drobin (nawet do 99%). Firma Hoecker Polytechnik zastosowała w swoich odciągach innowacyjny i wydajny system dwóch filtrów. Pierwszy z nich (tzw. Zick-Zack) cechuje wysoka skuteczność pochłaniania a mata wtórnego oczyszczania zabezpiecza łopatki wentylatora i skutecznie chroni środowisko naturalne.

Masz problem z oparami ścielącymi się po podłodze? Wybierając odpowiedni model, zaopatrzony w otwór z filtrem kasetowym na spodzie, zyskujesz dodatkowe wsparcie. Systemy odciągu zraszanego skierowane są do większych zakładów oraz tych miejsc, w których powstaje duża ilość oversprayu. Wodne lakiernicze ściany odciągowe skutecznie filtrują powietrze, poprzez system ekranu wodnego z kaskadowym przepłukiwaniem wirującym. Połączenie to sprawia, iż drobinki znajdujące się w powietrzu są wyłapywane a skraplacz zapewnia zwrot suchego powietrza do obiegu.

Same zalety

Odciąg lakierniczy w produkcji przemysłowej jest nieocenionym wsparciem, zarówno w zakresie zapewnienia właściwych warunków pracy (ściśle określonych przepisami prawa) jak i w kwestii poprawy jakości działań i ich efektywności. Lakiernia z czystym powietrzem będzie umożliwiała wykończenie o najwyższym poziomie dokładności. Perfekcja wykonania jest możliwa tylko i wyłącznie w starannie przygotowanych warunkach – odciągi lakiernicze zapewnią Ci je z łatwością.

20 stycznia 2017 15:34

Komentarze