0

Protest: Tu wolna jest Warszawa

Pani z tubą
Tuberka – czyli pani z tubą.
fot. MPawlik

W piękną mroźną sobotę odbył się w Warszawie protest przeciwko przeciwko próbie sztucznego poszerzenia jej obszaru.

11.02.2017 r. w Warszawie marsz „Tu wolna jest Warszawa” przeszedł z Placu Bankowego, gdzie zbierano się do godziny 12, na Krakowskie Przedmieście w miejsce smoleńskich miesięcznic.  Pierwsza scena, na Pl. Bankowym stanęła tuż przed bramą do Pałacu, w którym jest siedziba Prezydenta Warszawy a także Wojewody Mazowieckiego.

Po kilku wystąpieniach marsz ruszył w kierunku ul. Senatorskiej a następnie Wierzbową do Placu Piłsudskiego i ul. Marszałka Focha do Ossolińskich by Krakowskim Przedmieściem dojść do Pałacu Potockich gdzie znajduje się siedziba Ministerstwa Kultury i Sztuki. Miejsce to znajduje się vis  a vis Pałacu Namiestnikowskiego, w którym urzęduje i mieszka  Prezydent RP.

Był to wyraz stanowczego protestu mieszkańców Warszawy oraz okolicznych gmin przeciwko bezsensownemu powiększeniu stolicy o 32 podwarszawskie gminy.

Już na pl. Bankowym wystąpiło kilka osób, które wyrażały opinie swoje i reprezentowanych mieszkańców. To tam burmistrz Ursynowa pan Robert Kempa przytoczył internetową wiadomość:

Jak przyłączy się do Warszawy te 32 gminy, to w Warszawie będzie 400 ulic Warszawskich.

Przed pałacem Potockich  wystąpiła radna sejmiku Mazowieckiego, pani Dorota Stalińska. Która ciętym żartem zakończyła swą wypowiedź:

Nikt w Milanówku nie chce przyłączenia do Warszawy bo Warszawa nie rymuje się do krówek!

Jak wszyscy wiedzą Milanówek jest stolicą krówek. To tam produkuje się najlepsze tego typu cukierki.

Do Warszawy przyjechali też mieszkańcy Opola i Dobrzynia Wielkiego, który przyłączono na siłę do Opola. Wypowiadali się także mieszkańcy Piaseczna i Radomia.

Nie zabrakło również warszawskich posłów: Michała Szczerby i Marcina Święcickiego byłego prezydenta, i Pawła Piskorskiego również byłego prezydenta Warszawy.

Poniżej relacje filmowe i fotograficzne.

Przepraszamy za jakość, ale mimo pięknej słonecznej aury temperatura nie sprzyjała długiemu utrzymywaniu kamerki w dłoniach.

Przemarsz

protestującej kolumny

Poseł Michał Szczerba

Jolanta Miśkiewicz

Radna Dzielnicy Targówek 

Mieszkańcy

Opola, Dobrzynia Wielkiego, Piaseczna i Radomia

Fotorelacja

12 lutego 2017 10:56

Komentarze