0

Startup Hub Warsaw’17

Zwycięzcy Startup Hub Warsaw
Zwycięzcy Startup Hub Warsaw
fot. Mat. prasowe

Do programu akceleracyjnego Startup Hub Warsaw’17 zgłosiło się 330 zespołów z całego świata.

W czwartek, 21 grudnia podczas tzw. Demo Day, 32 z nich rywalizowały o uwagę inwestorów i nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł.

To już kolejny miejski program akceleracyjny i jednocześnie drugi dedykowany branży IT/ICT, w szczególności z obszarów: gry komputerowe, aplikacje mobilne, usługi internetowe, handel elektroniczny oraz nowoczesna moda i projektowanie.

Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy:

Dzięki miejskiemu programowi akceleracyjnemu, młodzi przedsiębiorcy mogą rozwinąć swoje projekty, nawiązać partnerstwa, a także rozszerzyć swoją działalność na międzynarodowe rynki.

Laureaci

Komisja konkursowa wybrała trzech laureatów.

Zwycięska firma ecVision zajmuje się tworzeniem systemów monitoringu opartych m.in. na sieciach neuronowych, które pomagają w szybszej i lepszej analizie danych. Jak podkreślają założyciele firmy, tworzone przez nich rozwiązania pozwalają poradzić sobie z głównymi problemami systemów monitoringu – wysokimi kosztami infrastruktury, „zapychaniem” łącz, transmisją obrazu czy niską celnością rozpoznawania obrazu.
Laureat pierwszego miejsca otrzymał 50 tys. zł.

Drugie miejsce i 30 tys. zł przypadło startupowi Reactiveink, który pracuje nad atramentami reagującymi na warunki środowiska takie jak temperatura czy wilgotność. Wynalazek może znaleźć zastosowanie w znakowaniu produktów. Dzięki odpowiedniej barwie znacznika–naklejki można od razu stwierdzić, czy dany produkt był przechowywany we właściwy sposób, np. czy nie był rozmrażany i ponownie zamrożony.

Trzecie miejsce i 20 tys. zł zdobyła firma ParrotOne, rozwijająca aplikacje, kilkakrotnie zmniejszające liczbę czynności przy pisaniu i wysyłaniu cyfrowych wiadomości, jak np. sms. Aplikacja jest dedykowana jest osobom starszym oraz z niepełnosprawnościami, ale może też znaleźć szersze zastosowanie w biznesie.

Nagrodę publiczności zdobyła firma NeoSound z Estonii, która analizuje nagrania dźwiękowe dla call centers, żeby ułatwić procesy zarządzania i sprzedaży. Ponadto nagrodę specjalną Orange Fab, czyli możliwość udziału w programie akceleracyjnym i współpracy z Orange zdobył startup Querona. Firma opracowała rodzaj samoobsługowej hurtowni danych dla firm, do której można podłączać różne źródła, aby analizować je w spójny sposób.

Miejski program akceleracyjny został zrealizowany we współpracy z fundacją Startup Hub Poland.

26 grudnia 2017 14:55

Komentarze