0

W Start-up jump – młodzieżowy semestr biznesowy

Start-up jump - młodzieżowy semestr biznesowy
Start-up jump - młodzieżowy semestr biznesowy – uczestnicy konferencji
fot. UM Warszawa

Urząd Miasta podsumował pierwszy etap programu rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży szkół.

Młodzi warszawiacy mieli okazję porozmawiać z przedsiębiorcami i dowiedzieć się, jak zrealizować swój pomysł na biznes.

Włodzimierz Paszyński - wiceprezydent Warszawy
Włodzimierz Paszyński – wiceprezydent Warszawy
fot. UM Warszawa

Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy:

Start-up Jump to unikatowe w skali kraju samorządowe przedsięwzięcie, w ramach którego uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania związane z przedsiębiorczością i podejmowaniem działalności gospodarczej.

Właśnie zakończył się pierwszy etap projektu, w którym młodzież pod opieką nauczycieli odwiedzała miejskie i partnerskie instytucje, takie jak: Centrum Przedsiębiorczości „Smolna”, Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego przy WCIES, FabLab powered by Orange, akademickie inkubatory przedsiębiorczości, Zebra Business Link czy Szkołę Główną Handlową. W pilotażu udział wzięło 147 uczniów z trzynastu stołecznych szkół, w tym pięciu techników, sześciu liceów ogólnokształcących i dwóch oddziałów gimnazjalnych.

Mariusz Frankowski, radny m.st. Warszawy,
przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego

Młodzi ludzie zaczynają dostrzegać pozytywne aspekty zakładania własnego biznesu. Ten program realizujemy właśnie po to, żeby im uświadomić, że praca na etacie czy w korporacji nie jest jedyną alternatywą.

Kolejny etap projektu rozpocznie się w drugim semestrze roku szkolnego 2017/18, a weźmie w nim udział wybrana grupa uczniów. Finaliści zostaną wyłonieni w wyniku dodatkowej rekrutacji, w tym m.in. wyboru najciekawiej zrealizowanego zadania projektowania w 3D.

Dwudzuiestu młodych warszawiaków weźmie udział w warsztatach poświęconych założeniu własnej firmy. Otrzymają wsparcie w postaci indywidualnych i grupowych konsultacji z mentorami, pogłębią wiedzę na temat projektowania 2D i 3D, podstaw elektroniki, programowania oraz prototypowania, a także nauczą się pracy zespołowej.

UM st. Warszawy

18 grudnia 2017 19:09

Komentarze