0

Wielkie żarcie na kółkach

Żarcie na kółkach - rysunek
800 COVER

W pierwszy weekend wiosny pod Stadionem Narodowym zaparkuje ponad 100 jadłowozów, serwując dania z najróżniejszych zakątków świata.

Szykuje się pyszne wydarzenie z udziałem rekordowej liczby mobilnych barów.

zjazd jadłowozów
Jadłowozy 2015 – zjazd jadłowozów
fot. MPawlik

Liczba food trucków w Polsce rośnie w imponującym tempie.
Jednak dla organizatorów ważniejsza od ilości jadłowozów jest jakość serwowanych dań. I to jakość stanowiła główne kryterium przy okazji wyboru mobilnych barów na Start Sezonu. W rezultacie na Błoniach Stadionu stanie ponad 100 najsmaczniejszych food trucków z całego kraju. Wśród nich znajdą się dobrze znane pojazdy (między innymi laureaci corocznych Mistrzostw Burgerowych Żarcia Na Kółkach) oraz zupełnie nowe bary.

zjazd jadłowozów
Jadłowozy 2015 – zjazd jadłowozów
fot. MPawlik

Wystawcy zaserwują szereg modnych potraw, m.in. ramen, udon, pierożki na parze, pastrami oraz szarpane mięsa. Nie zabraknie jednak streetfoodowych klasyków oraz dań wegetariańskich, słodkich przekąsek i zdrowych napojów, w tym świeżo wyciskanych soków, domowej lemoniady czy organicznej kawy.
Innymi słowy – dla każdego coś dobrego.

Marta Stachera z Żarcia Na Kółkach:

Nigdy wcześniej nie było takiej różnorodności smaków podczas naszych zlotów. Szykuje się dwudniowa uczta, która przeniesie warszawiaków i turystów do tak odległych zakątków jak Japonia, Meksyk czy Tajlandia. Ale nie zawiedziemy także fanów burgerów, hot-dogów, belgijskich frytek i zapiekanek. Ulubiony street food Polaków będzie miał silną reprezentację podczas naszego Startu Sezonu.

Bez wątpienia Start Sezonu na dobre wpisał się w kalendarz polskich imprez plenerowych, z roku na rok bijąc rekordy popularności. Od 5 lat daje początek wszystkim wydarzeniom na świeżym powietrzu w Warszawie, obwieszczając koniec zimy i początek kilkumiesięcznego relaksu pod chmurką.

Wspomnienie z 2015 roku:

zjazd jadłowozów
Jadłowozy w 2015 – zjazd jadłowozów
fot. MPawlik

Żarcie Na Kółkach to organizator największych zlotów foodtruckowych w Polsce. Imprezy organizowane przez ŻNK przyciągają rzesze miłośników mobilnych restauracji, którzy są najlepszym dowodem na to, że moda na street food w naszym kraju ma się po prostu pysznie.

Kiedy i gdzie?

  • od 24 marca od godziny 12:00
  • do 25 marca do godziny 20:00
  • przy Stadionie Narodowym

Zobacz

więcej zdjęć ze zlotu w 2015 roku [LINK].

19 marca 2018 08:00

Komentarze