0

37. Międzynarodowy Festiwal Bardów

OPPA 2019 - część plakatu
OPPA 2019 – część plakatu
fot. Ballada

Częściowo w Warszawie, częściowo w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się OPPA 2019. Prezentujemy program.

Od 37 lat w Warszawie odbywał się festiwal, promujący osoby, które są jednocześnie autorami, kompozytorami i wykonawcami zgłaszanych piosenek. To unikalny konkurs w skali kraju i od lat cieszący się olbrzymim powodzeniem.

oppa - logo

Niestety, w klasyfikacji warszawskich urzędników rozdzielających publiczne środki na działania kulturalne, nie uzyskał on dostatecznej ilości punktów, choć w ubiegłych latach nie miał z tym problemów.

Urzędnicy napisali w liście do organizatorów, że w otwartych konkursach dotacyjnych odnotowują rokroczny przyrost liczby składanych wniosków. Że w roku 2019 złożono ich o 40% więcej niż w roku poprzednim, a proporcje te powtórzą się zapewne w roku 2020. Że przy rosnącym wolniej budżecie konkursowym – oznacza to większą konkurencję, wyższe wymagania komisji wobec nagradzanych wniosków, wyższe progi punktowe i rosnący odsetek ofert niezakwalifikowanych do dofinansowania. Że w tych okolicznościach żaden organizator, nawet z wieloletnim doświadczeniem, nie może spodziewać się gwarancji przyznania środków.
Zaznaczyli także, że nie widzą możliwości zastosowania innej formy finansowej pomocy ze strony Miasta Warszawy dla festiwalu.

Na marne pocieszenie napisali, że mają nadzieję, iż przyszłoroczna edycja konkursów będzie dla Festiwalu OPPA bardziej pomyślna.

Jak widać pokazali organizatorom drzwi i wysłali ich w daleką pasjonującą podróż w poszukiwaniu nowych przyjaciół, którzy zechcą ich widzieć u siebie.

1 listopada 2019 22:17