0

Cień przeszłości

Novae Res
Cień przeszłości – Grzegorz Gołębiowski
fot. Novae Res

Poszukiwanie Złotego Pociągu przy historii z kryminału Grzegorza Gołębiowskiego to małe piwo.

Adam Floriański – mieszkaniec warszawskiego Powiśla trudni się tworzeniem drzew genealogicznych. Podczas zbierania informacji spotyka w archiwum starszego pana. To uruchomi cały ciąg zdarzeń z tajemnicą rodem z II Wojny Światowej.

Anna, córka policjanta, specjalistka w łamaniu zabezpieczeń komputerowych właśnie wraca z USA do pustego mieszkania na Bielanach. Telefon od Adama jest dla niej jak błogosławieństwo: nowe wyzwanie zawodowe, ale również okazja do przypomnienia sobie dawnego kolegi ze szkoły. A może początek czegoś romantycznego – Adam jest również samotny …

Bardzo sprawnie opowiedziana historia kryminalna, która przenosi czytelnika także w przeszłość, do NIEMIECKIEGO obozu koncentracyjnego. Subtelnie naszkicowany wątek romantyczny jest dodatkową odskocznią. Bohaterowie powieści „Cień przeszłości” to zwykli ludzie, którzy stanęli naprzeciw trudnego wyzwania. Można się z nimi łatwo identyfikować.

Dla Grzegorza GołębiowskiegoCień przeszłości” to debiut literacki. Rodowity Warszawiak, specjalista ekonomiczny, z dużym wyczuciem wchodzi na rynek wydawniczy. Jego powieść kryminalną cechuje spójność i konkretność. Nie ma tutaj kolokwialnego „lania wody”. Dzięki temu kompozycja powieści jest przyjazna czytelnikowi, który wraz z bohaterami odkrywa kolejne elementy łamigłówki historyczno-kryminalnej.

Opis Wydawcy:

Tajemnice Dolnego Śląska, zagadkowa walizka, na którą polują niebezpieczni ludzie, i dwójka bohaterów uwikłana w gąszcz niecodziennych zdarzeń.

Adam Floriański jest młodym zapalonym genealogiem. Gdy pewnego dnia odwiedza Archiwum Główne Akt Dawnych i przypadkiem spotyka staruszka przeglądającego materiały z tej samej parafii, co on, jeszcze nie podejrzewa, jak bardzo zaważy na jego życiu ten splot okoliczności. Nieznajomy mężczyzna w pośpiechu opuszczający archiwum zostawia walizkę, którą Adam zabiera i postanawia przechować do czasu odszukania jej właściciela. Znajduje tam stare, wojenne dokumenty i tajemniczy, zaszyfrowany pendrive. Zaintrygowany genealog decyduje się odnowić kontakty z dawną znajomą informatyczką. Anna łamie hasło i nieświadomie wskakuje wraz z Adamem w wir bardzo dziwnych wydarzeń. Okazuje się bowiem, że zawartość torby jest cenniejsza, niż oboje przypuszczali, i staje się obiektem pożądania niebezpiecznych, bezwzględnych ludzi.

  • Rodzaj literatury: Kryminał
  • Wydawca: Novae Res
  • Rok: 2018
  • Format: 121×195
  • Wydanie: Pierwsze
27 lutego 2018 12:04

Komentarze