0

Collection of Lovers

teatr Studio
Raquel André – Collection of Lovers
fot. Mat. prasowe

W ramach drugiego sezonu Performing Europe w sobotę 21 lipca w STUDIO teatrgaleria wystąpi portugalska artystka Raquel André.

André kolekcjonuje niezwykłe rzeczy. Nic w tym dziwnego, poza tym, że obiektami jej pożądania nie są książki czy wypchane zwierzęta, ale ludzie. Raquel André przyjeżdża do Warszawy, aby powiększyć swoją „Collection of Lovers”. W Lizbonie, Rio de Janeiro, Paryżu i Bergen zebrała już do swojej kolekcji 137 „kochanków”, ludzi różnych narodowości i płci, z którymi w obcym dla nich i siebie mieszkaniu w ciągu godziny zbudowała fikcyjną intymność, zapisaną w pamięci i na fotografiach. Fotografie i szczegóły tych spotkań są treścią spektaklu, w którym artystka zastanawia się nad tym, czym jest ten zbiór relacji.

Performans jest częścią projektu Collection of Lovers (tych, którzy kochają), Collection of Collectors (tych, którzy kolekcjonują), Collection of Artists (tych, którzy tworzą), Collection of Viewers (tych, którzy są świadkami).

Edyta Kozak, kuratorka projektu:

Jest to refleksja nad intymnością, która jest odkrywana najpierw sam na sam, a potem wzmacniana na scenie. Czego szukamy, gdy kogoś spotykamy? W e-mailu, na Facebooku, Instagramie, czy Tinderze wszyscy jesteśmy ekspertami w udawaniu intymności. Za każdym razem, gdy otwierają się drzwi dla nowego kochanka, Raquel André zanurza się w otchłań, w której rzeczywistość i fikcja łączą się ze sobą. Ta obsesyjna kolekcjonerka, trzyma się momentów każdego spotkania, z których buduje osobliwą kolekcję, efemeryczną i nieskończoną.

  • Spektakl Collection of Lovers – Raquel André
  • 21 lipca (sobota), STUDIO teatrgaleria,  g. 20.00
  • Bilety 30/20 zł
  • Po spektaklu spotkanie z artystką (prowadzenie spotkania Peter Stamer),
    możliwość kupienia książki „Collection of Lovers”
10 lipca 2018 13:50

Komentarze