0

Członkowie grupy ENIGMA po raz pierwszy w Polsce

ENIGMA VOICES - plakat
ENIGMA VOICES – plakat
fot. Materiał prasowy

Na przełomie III i VI 2019 roku zespół składający się z oryginalnych głosów ENIGMY wykona największe hity grupy.

Już wkrótce – na przełomie marca i kwietnia 2019 roku – zespół składający się z oryginalnych głosów ENIGMY (między in. Andru Donalds, Angel X, Fox Lima) wykona największe hity grupy w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. W programie znajdzie się ponad 20 utworów z różnych albumów, w tym m.in.: Return to Innocence, Gravity of Love, Mea Culpa, Sadeness, Principles of Lust, 7 Lives, Many Faces, The Rivers of Belief, The Fall of Live of a Rebel Angel. Wszystkie zostaną wykonane w nowych, świeżych i  potężnych brzmieniach podczas jedynej w swoim rodzaju trasy koncertowej i wyjątkowych show na żywo w siedmiu miastach: Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Łodzi i Poznaniu.

ENIGMA VOICES - jeden z występów
ENIGMA VOICES – jeden z występów
fot. Materiał prasowy

Założony w 1990 roku przez niemieckiego producenta Michaela Cretu, projekt ENIGMA wspaniale łączy muzykę pop i dance z chorałami gregoriańskimi. Zespół eksperymentuje z różnymi stylami muzycznymi. Wykorzystując śpiewy gregoriańskie, psalmy etniczne, dzwony kościelne, organy i podobne instrumenty, tworzy bardzo specyficzne, klimatyczne i wręcz psychodeliczne dźwięki. Dzięki tym unikalnym dźwiękom, które są nieporównywalne z żadnymi innymi, przyciągnął miliony słuchaczy. ENIGMA pojawiła się ponad 50 razy na pierwszym miejscu, światowych list przebojów! Miarą jej sukcesów są 3 nominacje do nagród Grammy, 70 milionów sprzedanych płyt oraz ponad 100 złotych i platynowych krążków. Szczególną sławę przyniósł album MCMXC A.D., wydany – a jakże! – w 1990 roku: trafił na miejsca list przebojów w 24 krajach, zdobywając 17 platynowych i 24 złote płyty. Dodajmy, że sukcesy płytowe zostały osiągnięte w krajach zachodnich, gdzie kryterium przyznawania tytułów jest znacznie wyższe, niż w Polsce. Przytłaczająca rekordowa sprzedaż, a jednocześnie tajemnicze twarze wykonawców, sprawiły, że ENIGMA stała się jednym z najpopularniejszych i najbardziej mistycznych projektów muzycznych ostatnich dziesięcioleci.

ENIGMA VOICES na scenie
ENIGMA VOICES – na scenie
fot. Materiał prasowy

Ich muzyka uzależnia, jest transowa i zarazem niezwykle entuzjastyczna. Sukces ENIGMY był i jest inspiracją dla wielu artystów i producentów, w tym znanego na całym świecie Chóru GREGORIAN, który wykonuje współczesne popowe i rockowe utwory inspirowane gregoriańskim stylem.

ENIGMA VOICES podczas koncertu
ENIGMA VOICES – podczas koncertu
fot. Materiał prasowy

Pomimo imponujących sukcesów płytowych, ENIGMA nigdy wcześniej nie koncertowała. A trzeba przyznać, że oglądanie koncertu na żywo umożliwia bezpośrednie obcowanie z wielkim talentem twórczym, jaki posiadają muzycy z tej grupy. W dodatku trasa koncertowa 2019 będzie wzbogacona licznymi efektami specjalnymi. Każda kompozycja utworu – to wręcz osobna produkcja. Muzyce towarzyszyć będzie elektryzująca wizualizacja i zmiana kostiumów artystów,  którzy profesjonalnie znają sztukę scenicznej reinkarnacji. Ta trasa to wielowymiarowe show! To duchowa podróż w dźwięki, obrazy, światła i zmysły!

ENIGMA VOICES - światło i dym
ENIGMA VOICES – światło i dym
fot. Materiał prasowy

Warto więc zapoznać się z terminarzem i miejscami koncertów:

  • 29.03.2019 r. – Kraków (ICE Kraków)
  • 30.03.2019 r. – Zabrze (DMIT)
  • 31.03. 2019 r. – Wrocław (WCK)
  • 01.04. 2019 r. – Warszawa (Teatr Roma)
  • 02.04. 2019 r. – Lublin (CSK)
  • 03.04. 2019 r. – Łódź (Teatr Wielski)
  • 04.04. 2019 r. – Poznań (Sala Ziemi).

Według informacji Organizatora – firmy High Note Events, działającej pod marką MAKROCONCERT – bilety są jeszcze dostępne na stronach: makroconcert.pl, ebilet.pl, eventim.pl.

5 lutego 2019 12:14

Komentarze