Dwie baletowe tury

Dziadek do orzechów i choinka
Dziadek do orzechów
fot. Materiał prasowy

MOSCOW CITY BALLET rozpoczął tournée po Polsce i ogłasza plany na następny rok. Informacje zebrał Roman Soroczyński.

Legendarny i najsłynniejszy rosyjski BALET SMIRNOVA, poza granicami Rosji bardziej znany jako MOSCOW CITY BALLET, rozpoczął tournée po Polsce. Artyści wystąpili już w Olsztynie, a dzisiaj jadą do Częstochowy. O pozostałych występach piszemy poniżej.

Jezioro Łabędzie - plakat
Jezioro Łabędzie – plakat
fot. Materiał prasowy

Założony w 1988 roku przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova MOSCOW CITY BALLET – to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. Był on pierwszą prywatną firmą baletową w ZSRR. Jego pierwotna nazwa, „Nowy balet Moskwy”, została uznana za zbyt opisową, dlatego w 1990 roku przyjęto obecnie obowiązującą.

Jesienią 2019 roku ten słynny teatr baletowy zaprezentuje polskim widzom trzy klasyczne widowiska: Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów oraz Śpiąca Królewna. Przypomnijmy pokrótce treść tych spektakli.

Jezioro Łabędzie - jedna ze scen
Jezioro Łabędzie – jedna ze scen
fot. Materiał prasowy

Jezioro Łabędzie – to przedstawienie mówiące o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Od pierwszego do ostatniego taktu muzyka wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Dziadek do orzechów - skoczni bohaterowie
Dziadek do orzechów – – skoczni bohaterowie
fot. Materiał prasowy
17 listopada 2019 11:53

Komentarze