0

Dżungla

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
DŻUNGLA – Wrocławski Teatr Lalek
fot. K. Krukowski

Teatr dla dzieci do lat trzech w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych w niedzielne przedpołudnie aż trzykrotnie zaprezentowano najmłodszej teatralnej widowni spektakl zachwycający formą, treścią i przesłaniem. Dzieci mogą się poczuć jak w prawdziwej dżungli. Początkowo trochę przestraszone, nawet popłakujące z czasem zachwyciły się warstwą wizualną, a jak „wjechały” pomysłowo wykonane zwierzątka zachwytów nie było końca.

Opis:

Wejść na czworakach do dżungli. Zanurzyć się w jej soczystej, wielobarwnej zieloności. Wsłuchać się w dzikie brzmienia, pulsowanie natury: głosy ptaków, szmer roślin, chrobot owadów, przyjrzeć temu, co tajemnicze i piękne zarazem. Poczuć tę niezwykłą rytmiczną energię.

Przedstawienie powstało z fascynacji bogactwem amazońskiej dżungli – obszaru najbardziej dziewiczego i zagrożonego jednocześnie, domu tysięcy gatunków owadów, zwierząt i roślin, w którym zachowane zostały naturalne, pierwotne więzi człowieka i natury. Twórcy spektaklu chcą podzielić się z widzami refleksją nad tą piękną relacją; poszukać wspólnie korzeni międzyludzkiej bliskości, opartej na rytmach, rytuałach codzienności i harmonii z otaczającym światem.

Zdjęcia:

  • Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
  • Scenografia: Barbara Małecka
  • Muzyka: Wacław Zimpel
  • OBSADA:
    Anna Bajer, Agata Cejba, Irmina Praszyńska
8 kwietnia 2019 22:32

Komentarze