Emocje eksplodowały

A-ha na scenie
A-ha – na scenie
fot. Jakub Janecki

Zespół A-ha sprawił, że warszawski wieczór był muzycznym powrotem do przeszłości. Na koncercie był Roman Soroczyński.

Widownia podczas koncertu A-ha
Widownia – podczas koncertu A-ha
fot. Jakub Janecki

Na koncert zespołu A-ha, organizowany 18 listopada 2019 roku na warszawskim Torwarze, zaplanowano tylko miejsca siedzące. Nic z tego! Niemal równo z rozpoczęciem pierwszego utworu, Take On me, prawie cała publiczność, która stawiła się w komplecie, wstała i zaczęła bujać się. Ludzie tańczyli, śpiewali i bawili się, dając upust swoim emocjom – kto wie, skrywanym może od trzydziestu lat!? Grupa potrafiła porwać fanów, niczym największa młodzieżowa gwiazda i sprawiła, że ten wieczór był muzycznym powrotem do przeszłości.

Wizualizacja podczas koncertu A-ha
Wizualizacja – podczas koncertu A-ha
fot. Jakub Janecki

Odnoszący największe sukcesy w latach osiemdziesiątych zespół A-ha przyjechał do Polski po 10 latach od ostatniego koncertu. I widać było, że na ponowny ich występ był już najwyższy czas! Wydarzenie ogłoszone zostało rok temu w listopadzie i praktycznie od razu bilety zostały wyprzedane. Niestety, sporej grupie fanów nie udało się kupić biletów.

Morten Harket z mikrofonem ku widowni
Morten Harket – z mikrofonem ku widowni
fot. Jakub Janecki

Osobliwość zespołu, który powstał 37 lat temu, trudno zdefiniować. Czy to melodyjne piosenki, liryczny i pięciooktawowy głos Mortena Harketa, burzliwa historia  kończenia i reaktywowania zespołu, a może to wszystko razem? Po olbrzymiej popularności w okresie, kiedy cały świat zachwycał się teledyskiem do pierwszego singla, nastąpił spadek zainteresowania zespołem i w 1994 roku postanowiono o zakończeniu kariery. Grupa reaktywowała się jednak po czterech latach, ale w 2010 roku ponownie zakończyła działalność, grając w grudniu pożegnalny koncert. W 2015 roku członkowie A-ha znowu się zeszli. Od ostatniej reaktywacji wciąż trwają, a wiele koncertów na całym świecie jest całkowicie wyprzedanych: ostatnie występy w Niemczech i przyszłoroczne w Stanach Zjednoczonych osiągnęły status sold out! Koncert w Polsce również okazał się strzałem w dziesiątkę.

20 listopada 2019 10:45

Komentarze