0

Festiwal Sztuki Mimu

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI MIMU – 9-17 czerwca 2018
fot. Mat. prasowe

18. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w dniach 9-17 czerwca.

Istniało ryzyko, że tegoroczna edycja nie dojdzie do skutku (TUTAJ), ale jednak udało się. Program jest w tym roku mniej bogaty w przedstawienia, ale jak twierdzi Dyrektor Artystyczny niezwykle ciekawy.

Bartłomiej Ostapczuk – Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu to przegląd najciekawszych dróg rozwoju teatru pantomimy na współczesnych scenach Europy.

Podczas tegorocznej edycji, pomimo jej niewielkich rozmiarów, staramy się ukazać pełnię tej sztuki. Wychodząc z założenia, że językiem pantomimy nie powinniśmy mówić o wszystkim, a jedynie o rzeczach, które naprawdę potrafią poruszyć, zaprosiliśmy zespoły, które w sposób umiejętny łączą wartościowe treści z atrakcyjną formą ich ukazania.

Festiwal to święto pasjonatów tej sztuki oraz niepowtarzalna szansa dla widzów, którzy chcieliby zrozumieć z czego wynika tak wielka popularność teatru pantomimy na świecie.

„Wieczór współczesnej pantomimy”, jak zawsze w składzie międzynarodowym, ukaże dużą różnorodność sztuki pantomimy oraz jej otwartość na nowe spojrzenie.

Francuski Zespół Mangano-Massip zabierze nas w niepokojącą podróż do świata otaczających nas symboli.

Najnowszy spektakl rosyjskiego teatru Derevo to mistrzowski pokaz umiejętności i wrażliwości tej legendarnej, istniejącej od 30 lat grupy teatru fizycznego.

Mai Rojas and The Sculptors of the Air Company z Hiszpanii, którzy goszczą na naszym festiwalu po raz pierwszy, zaprezentują interesujące połączenie muzyki ze sztuką mimu najwyższej klasy.

Wszystkie spektakle tegorocznego Festiwalu będą wystawione w Polsce po raz pierwszy. Tradycyjnie zapraszamy na otwarte warsztaty teatralne, prowadzone przez uznanych pedagogów z Hiszpanii, Polski i USA oraz do udziału w spotkaniu ukazującym historię pantomimy w Europie.

Chciałbym złożyć podziękowania Dyrekcji Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy za umożliwienie dbania o rozwój tak delikatnej i wrażliwej sztuki jaką jest pantomima, a Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zwrócenie uwagi na nasz głos i wsparcie idei festiwalu.

Wierzę, że nasze tegoroczne spotkanie będzie dla Państwa piękną teatralną podróżą, odkrywającą siłę sztuki teatru poza słowami.

10 czerwca 2018 10:17

Komentarze