0

Finisz festiwalu Dwa Brzegi

Festiwal Dwa Brzegi – 3 sierpnia 2019
fot. Małgorzata Moryc

Sobota, 3 sierpnia to ostatni dzień 13 edycji Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą i Janowcu.

Galę zamknięcia uświetni przedpremierowy pokaz polskiego filmu „Sługi Wojny” o godzinie 18.30.

Na uwagę zasługują również pokazy filmów dokumentalnych: o 10.00 rano polska „Ostatnia Góra” zdradzająca szczegóły polskiej narodowej zimowej wyprawy na K2, a o godz. 12.00 nagradzana na festiwalu filmów dokumentalnych w Warszawie „Kraina Miodu„.

Dla amatorów kina pod gołym niebem, a prognoza pogody nie przewiduje deszczu, pokaz oskarowego filmu „Green Book” na kazimierskim rynku o godz. 21.00.

Ostatnim pokazem filmowym będzie znany już z pokazów repertuarowych dokument muzyczny: „W rytmie Kuby„, który zostanie wyświetlony w Kinie Lubelskim o 21.30.

Sobotnie atrakcje:

Nie bardzo możemy w to uwierzyć, ale dziś ostatni dzień festiwalowych projekcji. Dobiega końca 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi i jak co roku będzie to happy end.
Poranny seans w Kinie Lubelskie to „Bóg istnieje, Jej imię to Petrunia” Teony Strugar Mitevskiej o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn w kościele. Herezja czy naturalna ścieżka rozwoju? Premierowo zaprezentujemy film „Świadek”, trudne rozliczenie z bolesną historią krwawego konfliktu na Bałkanach, ale też uniwersalna opowieść o poszukiwaniu samego siebie. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu – reżyserem Mitko Panovem i operatorem Piotrem Jaxą. Dziś również spojrzenie na aktualny temat i oczami cenionego duetu reżyserskiego – film „Młody Ahmend” braci Jean Pierra i Luca Dardenne. Niszczycielski wpływ ideologii na wrażliwy umysł młodego człowieka i pytanie, co może być kontrpropozycją do fanatyzmu.

3 sierpnia 2019 00:08