0

Inspiracje Ewy Suprun

Kawałyksztuki
Inspiracje Ewy Suprun – 8 marca 2019
fot. Kawałyksztuki

Niezwykle ciekawy wernisaż wystawy malarstwa pt. „Inspiracje” autorstwa Ewy Suprun, odbędzie się w Dzień Kobiet – 8 marca 2019 o godzinie 19:00 w Kawałyksztuki na ul. Marszałkowskiej 8.

Dzieła Pani Ewy będzie można podziwiać do 28 marca.

Ewa Suprun:

Pragnienie tworzenia istnieje w mojej duszy od zawsze. Swoje uczucia, przeżycia i obserwacje oddawałam w wierszach, potem fotografowałam otaczający mnie świat i ludzi, myśląc „jak ja bym chciała to, co widzę namalować”. Przez zupełny przypadek siedem lat temu stanęłam przed sztalugą i zaczęłam malować. Potem wzięłam udział w pierwszych edycjach kursów malarstwa i rysunku, organizowanych przez Królewską Akademię Sztuki w Wilanowie. Tak narodziło się odkrywanie siebie poprzez rozmowę z płótnem, przekładanie na nie kolorów i tworzenie własnego mikrokosmosu.

Ryszard Litwiniuk,

artysta rzeźbiarz:

Obrazy Ewy emanują eksplozją barw. Jest w nich wigor, życie i miłość. Jest w nich również smutek, melancholia, moment wyciszenia, świadomego zatrzymania myśli tak charakterystycznych dla osób niezależnych i romantycznych. W procesie twórczym eksploruje i przetwarza wewnętrzną energię, doznania i doświadczenia. Posiada intuicyjnie zrozumienie koloru. Od kiedy ją znam jest artystką pełną pasji, wnikliwej obserwacji życia, analizy otaczającego świata, sytuacji, ludzi, ich zachowań i reakcji na rzeczywistość. To daje jej podstawę do spojrzenia w głąb siebie, do najskrytszych zakamarków swojego wnętrza, do introspekcji i poszukiwania. W swojej twórczości staje się jednością z tym co widzi, co ją otacza, intryguje, inspiruje i co przeżywa. Ewa jest artystką wrażliwą, o wszechstronnych zainteresowaniach, zafascynowaną obserwacją, psychologią, filozofią, literaturą, poezją. Twórczą drogę zaczęła od pisania wierszy i fotografowania. Kolejną fascynacją stało się malarstwo. Na tej bazie buduje swój własny intymny świat kolorów.

7 marca 2019 11:42

Komentarze