0

Karpiński z Reportażem ma chęć na Bagno

Grunt to Bunt Fest
Grunt to Bunt Fest
fot. Radio Bunt

Andrzej Karpiński i zespół Reportaż wystąpi w OKO by wziąć udział w eliminacjach na Otwieraczy Bagna 2018.

Grunt to bunt Fest
Andrzej Karpiński
Reportaż

  • 17 listopada
  • w godzinach 20:00 – 22:00
  • Ośrodek Kultury Ochoty OKO
  • ul. Grójecka 75.
  • Bilety po 25 zł

Andrzej Karpiński

(plastyk, muzyk, autor tekstów) po rozwiązaniu punk rockowej grupy STEN, założył w 1982 r. wraz z Piotrem Łakomym, Marzeną Karpińską i Jackiem Hałasem, przyjaciółmi z poznańskiego Liceum Sztuk Plastycznych, grupę REPORTAŻ.

Większość projektów REPORTAŻU wydano na kasetach, płytach winylowych i CD, niestety poza granicami kraju. Od początku działalności opiekunem zespołu był Henryk Palczewski z ARS2. Grupa działała w różnych składach osobowych; od kwintetu poprzez trio, aż do dzisiejszych, solowych koncertów Karpińskiego. Muzyka Reportażu jest wydawana w niezależnych wytwórniach płytowych w Europie i w USA, pojawia się w filmie, teatrze i audycjach radiowych. Karpiński koncertował wspólnie z amerykańskim duetem Sceleton Crew (Fred Frith, Tom Cora). Wraz z Arnoldem Dąbrowskim i Pawłem Paluchem brał udział w sesjach nagraniowych muzyki Lecha Jankowskiego (m. innymi do filmów Braci Quay).

Występuje na festiwalach muzycznych, filmowych i teatralnych (Marchewka, Poza Kontrolą, Malta, Era Nowe Horyzonty, Gare aux Oreilles, Alternativa, Schiphorst) lub z udziałem wykonawców związanych z wytwórnią Recommended Records. Od 2007 roku współpracuje z Nicolasem Chatenoud i Guigou Chenevierem w ramach projektu Pogofonic.

W latach 2008-2010 tworzy wraz z Chrisem Cutlerem i Witoldem Oleszakiem projekt Operacja Media. Ostatnio Karpiński improwizuje w różnorodnych duetach, w ramach projektu Krzesło Eklektyczne. Redukuje instrumentarium do przetwarzanej elektronicznie perkusji.

Natomiast zainteresowania śpiewem zaprowadziły Karpińskiego do elektronicznego eksperymentu głosowego, a nawet w obszary muzyki chóralnej i liturgicznej. Najnowszy materiał solo NEWS from DOM jest obfitą, częściowo improwizowaną, ilustracją muzyczną podaną ze zbiorem krótkich tekstów-komentarzy. Autor zwraca uwagę i ostrzega jak łatwo nas i naszą codzienność można zredukować.

W 2017 roku, nakładem wydawnictwa Requiem Records, ma ukazać się duża kompilacja CD podsumowująca 35 lat twórczości muzycznej Andrzeja Karpińskiego i grupy REPORTAŻ.

13 listopada 2017 06:31

Komentarze