0

Kino Amondo

Żurawia 20
Kino Amondo – Żurawia 20
fot. Mat. prasowe

W samym centrum Warszawy, na ulicy Żurawiej otwiera swoje podwoje nowe kino studyjne.

Już od najbliższego piątku, 9 marca, warszawskie kino Amondo działać będzie codziennie. Kino na początek czynne będzie popołudniami (poniedziałek – piątek: od 16:30, sobota – niedziela: od 14:00). Działać będzie jedna sala, która pomieści 33 osoby. Już niebawem zostanie uruchomiona kolejna sala, na 28 miejsc.

W repertuarze kina, oprócz dotychczasowych seansów, na których pokazywane były klasyki światowego kina, znajdzie się również najnowsze kino arthousowe. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy premierowe, a także przedpremiery. Amondo pokazywać będzie również najciekawsze filmy ostatniego sezonu, których najczęściej, nie można już obejrzeć w innych warszawskich kinach.

Bilet normalny kosztować będzie 15 PLN, ulgowy dla studentów oraz seniorów to koszt 12 PLN. Kino znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Żurawiej 20.

Już 9 marca kino Amondo pokaże trzy filmy wyreżyserowane przez wybitne kobiety. Przedpremierowo pojawią się dwa filmy, komediodramat „Paryż i dziewczyna”, nagrodzony i pokazywany na wielu światowych festiwalach, fantastyczny debiut Léonor Serraille, który wyróżnia się niespotykanie feministycznym aspektem – od aktorki, rewelacyjnej Laetitii Dosch, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę – ten film w całości zrealizowały kobiety!

Drugim seansem przedpremierowym będzie „Piękna i bestie”, najnowszy obraz cenionej tunezyjskiej reżyserki Kaouther Ben Hania, który po pokazie na festiwalu w Cannes, zebrał owacje na stojąco. To wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

Dodatkowo, widzowie będą mogli zobaczyć obsypany nagrodami obraz „Dusza i ciało” węgierskiej reżyserki Ildiko Enyedi, który zdobył m.in. ubiegłorocznego Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie oraz był nominowany do tegorocznego Oscara.

W kinie Amondo pozostaną również dotychczasowe pokazy oraz prelekcje edukacyjne, na które wstęp jest wolny. Seanse odbywać się będą w każdy czwartek oraz niedzielę. W marcowe niedziele będzie kontynuowany przegląd musicali, tym razem z lat 70-tych. Czwartki poświęcone natomiast będą dwóm niezwykle istotnym ikonom amerykańskiej kultury: Jamesowi Deanowi i Marlonowi Brando. W nadchodzącym tygodniu, pokaz filmu w ramach cyklu Dean/ Brando odbędzie się we wtorek 13 marca.

6 marca 2018 13:38

Komentarze