0

Kino w Trampkach

Kino w trampkach
fot. Mat. prasowe

W dniach 7-17 czerwca w warszawskich kinach Kinoteka i Luna 6. Edycja Festiwalu w Trampkach.

Kino w Trampkach to coroczny festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży – najbardziej pozytywny, inspirujący, przyjazny:

  • filmy z dobrym przesłaniem, bardzo różnorodne – z kilkudziesięciu krajów od Australii, przez Afrykę, obie Ameryki, Europę i Azję
  • to nie tylko pokazy filmowe, to także wydarzenia towarzyszące, warsztaty, spotkania, liczne konkursy

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach poprzez najlepsze obrazy z całego świata opowiada o tym, jak to jest być współcześnie młodym człowiekiem. To święto kina dziecięcego i młodzieżowego, w czasie którego zapraszani są młodzi odbiorcy w podróż po nowych dla nich miejscach i kulturach, gdzie mogą spotkać swoich rówieśników i przekonać się z jakimi mierzą się wyzwaniami.

Kino w Trampkach to też przestrzeń wymiany doświadczeń i rozmów z inspirującymi osobami ze świata filmowego. To często jedyna okazja, żeby obejrzeć filmy, których nie zobaczy się nigdzie indziej.

Festiwal tworzą eksperci, ale co ważniejsze – entuzjaści i pasjonaci kina. Dziecko jest nie tylko specjalnym gościem i honorowym widzem, ale też współtwórcą imprezy. To młodzi odbiorcy zasiadają w jury festiwalu, gdzie oceniają filmy i to oni tworzą Młodzieżową Grupę Programową, decydując o repertuarze filmów konkursowych w każdej edycji festiwalu. To oni prowadzą Studio Festiwalowe.

Kino w Trampkach to również przestrzeń dla profesjonalistów, zajmujących się na co dzień rynkiem, coraz dynamiczniej rozwijającego się w Polsce,  kina dziecięcego.

Każdej edycji festiwalu towarzyszy hasło, tegorocznym jest Fair Play. Większości ta postawa kojarzy się ze sportem, jednak fair można być nie tylko na boisku. Segregowanie śmieci, kasowanie biletu, pomoc słabszym, to tylko kilka przykładów bycia fair play w życiu codziennym.

Jedną z idei Fair Play, realizowanych co roku przez i w ramach Festiwalu Kino w Trampkach jest projekt Kino Dostępne. Kino Dostępne to zaproszenie zarówno dużych firm, jak i pojedyncze osoby do przekazywania biletów do kina dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzięki społecznie odpowiedzialnej postawie firm biorących udział w akcji Kino Dostępne oraz dzięki dobroczynności pojedynczych osób, Kino w Trampkach może co roku zaprosić na filmy dzieci, których opiekunowie nie są w stanie pozwolić sobie na zakup biletów. W tym roku jednym z partnerów Kina Dostępnego jest H&M Club, dzięki uprzejmości którego, użytkownicy aplikacji będą mogli przekazać swoje punkty na bilety do kina dla dzieci.

Zwiastun:

7 czerwca 2018 14:31

Komentarze