0

Kulturalny Weekend na placu Trzech Krzyży

11 sierpnia 2018
Kulturalny Weekend na placu Trzech Krzyży – 11 sierpnia 2018
fot. Mat. prasowe

W sobotę 11 sierpnia w sercu Warszawy, w Ethosie na placu Trzech Krzyży, odbędzie się „Kulturalny Weekend” we włoskim klimacie.

Warsztaty latte art z maestro, muzyka na żywo, wystawa regionów Włoch, food trucki i kino letnie – to tylko część z licznych atrakcji, które czekają na uczestników wydarzenia. Udział w evencie jest bezpłatny. Start od godz. 10.00.

Zmodernizowany Ethos na placu Trzech Krzyży otwiera swoją przestrzeń dla warszawiaków i już 11 sierpnia zaprasza na włoski „Kulturalny Weekend”. Przestrzeń została podzielona na kilka stref tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas eventu będzie miała miejsce wystawa multimedialna prezentująca najpiękniejsze regiony Włoch. Wydarzenie uświetni muzyka na żywo, a dla fanów dobrego jedzenia powstanie strefa food trucków.

Warsztaty latte art z maestro kawy

Picie kawy we Włoszech to swego rodzaju rytuał. Dlatego podczas eventu bliżej przyjrzymy się parzeniu tego napoju, który ma więcej wyczuwalnych aromatów niż wino. W czasie warsztatów, które poprowadzą maestro z Green Caffè Nero, będzie można bliżej poznać świata kawy oraz własnoręcznie wykonać wzory latte art pod czujną opieką mistrzów z Green Caffè Nero.

Muzyka na żywo

Organizatorzy zaprosili do współpracy młodych muzyków, Zuzannę Piotrowską
i Jędrzeja Skajstera. Ona jest tegoroczną maturzystką, autorką tekstów i wokalistką. On gra na gitarze i pianinie, jest autorem piosenek i aranżacji. Wykonają utwory zarówno z własnego repertuaru jak i z repertuaru artystów, których cenią, np. Astrud Gilberto, Amy Winehouse, Stan Getz czy Tom Waits.

Spacer #zKawaPoWarszawie

W ramach promocji historii placu Trzech Krzyży oraz Warszawy przy współpracy z partnerem wydarzenia Green Caffè Nero, w sobotę odbędzie się także bezpłatny spacer śladami bohaterów powieści „Zły” Leopolda Tyrmanda. Zbiórka: godz. 13:00 pod kawiarnią Green Caffè Nero Gold, budynek Ethos, pl. Trzech Krzyży 10/14. Na spacerowiczów czeka kawowa niespodzianka na hasło „Z kawą po Warszawie”. Spacer poprowadzi przewodniczka z Ciekawi Warszawy.

Strefa dla dzieci

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. W strefie dla dzieci nie zabraknie gier edukacyjnych, animacji oraz miejsca do obejrzenia ulubionych seriali animowanych. Obok powstanie strefa relaksu z kawą i słodkościami, aby rodzice mając dzieci w zasięgu wzroku, mogli oddać się włoskiej sjeście.

Kino letnie

Wieczorem w Ethosie na fanów dobrego włoskiego kina czekać będą leżaki oraz duży ekran, gdzie wyświetlony zostanie film Luca Guadagnino „Jestem miłością”. Start pokazu o godzinie 21.00.

7 sierpnia 2018 13:20

Komentarze