0

Mały Sputnik

Mały Sputnik
Mały Sputnik
fot. Mat. prasowe

Dwa weekendy dla najmłodszych widzów na 11. Małym Sputniku. Wiele pozytywnych wrażeń nie tylko na sali kinowej, ale również poza nią.

W pierwszy festiwalowy weekend, 4-5 listopada pokazy bajek dla dzieci i filmów animowanych, takich jak: Miś Puszatek, Braciszek i Karlsson, Czarodziej równowagi. Tajemnica Wieży Suchariewa, Ilja Muromiec i Słowik-rozbójnik, Małpki, Urodziny Alicji, Iwan Carewicz i Szary wilk, Trzej bohaterowie i Szamachańska caryca, a także filmy dla młodzieży: Boisko, Zadymiarze, Zaklęty w smoka i Dobry chłopiec.

Między seansami filmowymi na wszystkich gości Małego Sputnika będą czekać rozliczne atrakcje w holu kinowym.

W sobotę, 4.11, będzie można wziąć udział w warsztatach mydlanych z pracownią „Formy Kolory”, podczas których uczestnicy stworzą kolorowe, pachnące mydełka wedle własnego projektu.

Dla najmłodszych miłośników kinematografii wyjątkowe warsztaty filmowe, na których dowiedza się, jak powstał pierwszy film! O historii będzie jednak krótko, gdyż tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest nowoczesność: jak działają techniki 3D, efekty specjalne, kamery go-pro oraz drony. Możliwość wykonania okularów trójwymiarowych, które pomogą nam zrozumieć, co dzieje się w filmach 3D. Pamiątka z warsztatów w postaci filmu będzie później dostępna na stronie festiwalu. Warsztaty poprowadzi Elwira Kańczugowska – artystka sztuk wizualnych i animatorka.

W niedzielę, 5.11, warsztaty z mobilnym planetarium „Planeta Anuka”, poświęcone podbojowi kosmosu. Uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę astronauty przebywającego w kosmosie, dowiedzą się, co astronauci jedzą, gdzie śpią i jak działa kosmiczna ubikacja. Poznają wiele ciekawych faktów o rakietach i lotach kosmicznych, a ponadto będą mogli samodzielnie wykonać model Sputnika.

Klub Języka Rosyjskiego „Bukwar” przygotuje dla dzieci pokazową lekcję języka rosyjskiego. Podczas zajęć okazja do poznania liter rosyjskiego alfabetu, rosyjskich zwrotów grzecznościowych, zagadek i ćwiczeń fonetycznych.

Przez cały weekend czas umilać będzie „Bajkolandia” poprzez zabawę z gif-budką oraz greenboxem. Gif-budka umożliwi nam stworzenie oryginalnej sesji zdjęciowej, której efekty będzie można na bieżąco udostępniać w serwisach społecznościowych, by dzielić się wrażeniami ze swoimi znajomymi. Greenbox pozwoli natomiast na wykonanie zdjęć w dowolnej scenerii. Wszystkie materiały z oryginalnej sesji zdjęciowej wykonanej przez profesjonalnego fotografa wyślemy do uczestników e-mailem.

Wszystkich miłośników teatru spektakl „Byczek Fernando” w Teatrze Lalek Guliwer, 4.11.2017 o godz. 17:30.

Dla tych, którzy nie będą mogli doczekać się kolejnego weekendu, dobrą wiadomość! Przez cały tydzień zaproszenie do miejsc partnerskich:

  • 3 i 5 listopada w klubowawiarni „Kids&Friends” na pokazy retro-slajdów z bajek „Wilk i Zając” oraz „O Rybaku i Złotej Rybce”, a także warsztaty plastyczne.
  • 7 i 8 listopada zaproszenie do „Skamiejki”, gdzie odbędą się kulinarne warsztaty lepienia pielmieni. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja do przygotowania tradycyjnej rosyjskiej potrawy z pomocą specjalistów. Po warsztatach odbędzie się wspólna degustacja ulepionych pielmieni i przyznanie wyróżnień dla uczestników. 8 listopada Skamiejka zaprasza natomiast na pokaz znanych filmów animowanych „Czeburaszek” i „Miś Puszatek”. Dla dzieci także kolorowanki z bohaterami filmów.
  • 9 listopada w klubokawiarni „Pompon” projekcja filmu animowanego „Małpki”. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie kolorowo wyposażona sala zabaw, a dla rodziców aromatyczna kawa lub pyszna herbata.
3 listopada 2017 13:12

Komentarze