0

Męskie Granie Orkiestra ma już frontmanów

Mapa Męskiego Grania 2018
Mapa – Męskiego Grania 2018
fot. Materiał prasowy

Męskie Granie Orkiestra ujawniła swoich czołowych wykonawców. Kto do nich dołączy? Okaże się niebawem.

Już 14 lipca wystartuje dziewiąta trasa koncertowa Męskie Granie, w ramach której wystąpi najlepsza muzyczna reprezentacja w kraju. W tym roku sceną projektu, sponsorowanego przez markę Żywiec, zawładnie trio – KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI, które stanie na czele Męskie Granie Orkiestra. Artyści nagrali singiel Początek, do którego powstał oryginalny teledysk kręcony „na żywca”.

W tym roku na fanów trasy czeka nowa odsłona polskiego grania na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą zaangażowania artystów, którzy wniosą do projektu powiew świeżości. Obdarzony lekko szorstkim głosem KORTEZ, powracający po długiej przerwie Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski, który nie tak dawno brawurowo zinterpretował utwory legendarnego Czesława Niemena, połączyli siły, stając na czele Męskie Granie Orkiestra. W zespole towarzyszą im Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Wszyscy artyści wspólnie będą przełamywać konwencje i style oraz eksperymentować z brzmieniami, każdorazowo serwując publiczności prawdziwą muzyczną ucztę.

Męskie Granie 2018 - poster
Męskie Granie 2018 – poster
fot. Materiał prasowy

Autorem słów i muzyki do singla Początek, promującego tegoroczną trasę, jest Krzysztof Zalewski. Po raz pierwszy można było usłyszeć utwór 22 maja między innymi w radiowej Trójce i w kanale Męskiego Grania na YouTube.

Teledysk do utworu nagrany jest mastershotem, czyli jednym, długim, perfekcyjnie dopracowanym ujęciem, nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Wymagało to od całej ekipy wielkiego zaangażowania, wielu prób i niesamowitego skupienia. Na potrzeby klipu, utwór został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studio nagraniowym. Szczególnym wyzwaniem był fakt, że przez większą część utworu muzycy są w ciągłym ruchu.

Marta Kuropatwińska, Marketing Manager marki Żywiec:

Przed nami już dziewiąta edycja trasy Męskie Granie z nowym składem i zupełnie nową muzyczną energią. W tym roku po raz kolejny usłyszymy najlepszych polskich artystów, którzy zaserwują publiczności olbrzymią dawkę muzycznych emocji na najwyższym poziomie. Nie zabraknie oryginalnych kolaboracji i artystycznych niespodzianek.

Męskie Granie 2018 - logotyp
Męskie Granie 2018 – logotyp
fot. Materiał prasowy

Terminy

Tego lata Męskie Granie zagra w następujących terminach i miejscach:

  • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań
  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1
  • 28 lipca – Wrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa, ul. Parkowa 12 A
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki 291
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50

Lista wykonawców na poszczególne koncerty zostanie podana już wkrótce.

Jak przypuszczaliśmy, bilety w przedsprzedaży rozeszły się, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Czekamy zatem na oficjalne informacje o regularnej sprzedaży pozostałych biletów, która ma ruszyć w czerwcu br.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie jest marka Żywiec.

24 maja 2018 14:38

Komentarze