W niedzielę z Placu Bankowego na Zamkowy: Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2015.
Redakcja portalu Kontynent Warszawa Warszawa – Wielu Kultur zaprasza na 9. edycję Wielokulturowego Warszawskiego Street Party! Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia, na ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie, podczas wspólnego święta, spotka się cały świat. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, niezależnie od ich pochodzenia, aby tego dnia pokazali, że Warszawa to MY.
W samym sercu Warszawy będziemy wspólnie poznawać wielokulturowość stolicy i jej mieszkańców. Festiwal jest unikalną okazją aby poznać kultury mniejszości narodowych i etnicznych, które są integralną częścią warszawskiego społeczeństwa. Cudzoziemcy mieszkający w stolicy i aktywnie uczestniczący w życiu kulturalnym miasta zaprezentują publiczności własne talenty oraz podzielą się swoją kreatywnością i pasją. Wielokulturowe Warszawskie Street Party jest największym niekomerycyjnym wydarzeniem w stolicy, przygotowywanym często przy minimalnych środkach finansowych, dzięki oddolnemu i społecznemu zaangażowaniu wielu osób.
Start
O godz. 13 z Placu Bankowego wyruszy wielokulturowa parada, która rozpocznie Street Party. Poprowadzą ją najrozmaitsze warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne, taneczne i migranci wnarodowych strojacch m.in. C arnaval Stars, Viva Cuba Dance Studio i Viva Brasil, Szkoła Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox, Gaspard Conde i uczniowie, Fundacja African Roots, Capoeira Beribazu, Omphalos Tribe, Warsaw Dance Fusion: Basement Project & Katarzyna Lidia, Stowarzyszenie UNICAR Capoeira Warszawa, Capoeira Beribazu, p erkusyjna grupa warsztatowa samba reggae Ritmo Bloco, Teatr Pieśni Dwa Kolory, Grupa Assaya, Revia Samby Tropicana, Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa Orkiestra Marszowa, Łódź oraz (po raz pierwszy w tym roku) smok! EuromaidanWarszawa oraz przedstawiciele społeczności ukraińskiej i czeczeńskiej w narodowych strojach. Kompilacja batucad: T ubatuka, Bloco Central, Szkoły Samby, Bloco Pomerania, Warmia Rhythm Team, Sorrir Por Favor, Kipi Samba .
Po paradzie
Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim.
Warszawa to MY
Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2015
Niedziela, 30 sierpnia 2015
start parady: Plac Bankowy godz. 13:00
miasteczko: Krakowskie Przedmieście godz. 14:00
(pomiędzy ul. Miodową a Pałacem Prezydenckim)
PROGRAM
SCENA
- 14:30 Grecco Calderon koncert Charango
- 14:50 Grupa Tańce Francuskie pokaz tańca Avant deux
- 14:55 Europejska Marszowa Orkiestra Boskiego Lądu (Tian Guo)
- 15:05 Omphalos Tribe – pokaz tańca American Tribal Style z mieczem
- 15:15 Uczestniczka teatru pieśni Dwa kolory Natalia Olchowy utwór śpiewany „Pisnia pro Ukrainu”
- 15:20 Uczestnik teatru pieśni Dwa kolory Mychajlo Humennyj utwór śpiewany „Dwa kolory”
- 15:25 Uczestniczka teatru pieśni Dwa kolory Olena Zawadska utwór śpiewany „Maty emigrantka”
- 15:30 Teatr pieśni Dwa kolory utwór śpiewany „ Jaseny”
- 15:35 Teatr pieśni Dwa kolory utwór śpiewany „ Veczir ”
- 15:40 Uczestniczka teatru pieśni Dwa kolory Svitlana Prokopiv utwór śpiewany „ Malwy”
- 15:45 Nadia – pokaz tańca arabskiego
- 15:55 Grupa Pariya pokaz tańca perskiego neoklasycznego “Piszdaramad”
- 16:00 Grupa teatralna Warszawiaki folklor warszawski
- 16:25 Grupa Assaya – pokaz tańca orientalnego
- 16:30 Grupa Tańce Francuskie pokaz Tańca Mazurka
- 16:35 Szkoła tańca Studio Flamenco – warsztat palmas i pokaz gry na cajonie
- 16:50 Szkoła tańca Studio Flamenco – pokaz flamenco
- 17:10 Szkoła tańca Studio Flamenco – pokaz Tribal
- 17:15 Grupa Assaya – pokaz folklorystycznego tańca arabskiego shaaby
- 17:20 Perperuna Project – pokaz American Tribal Style® w odsłonie słowiańskiej
- 17:25 Viva Cuba Dance Studio – pokaz dancehall grupa Michaliny Rudek
- 17:30 Apsara pokaz tańca perskiego
- 17:35 Warsaw Dance Fusion: Basement Project & Katarzyna Lidia pokaz tańca Tribal:
- współczesne adaptacje tańców folklorystycznych północnej Afryki i Andaluzji
- 17:45 Stowarzyszenie wietnamskich kobiet w Polsce i Fundacja Wspierania Wietnamczyków w Polsce taniec i pieśni wietnamskie w wykonaniu dzieci i dorosłych
- 18:05 Nadia i uczniowie – pokaz tańca arabskiego
- 18:25 Stowarzyszenie Społeczności Tybetańskiej w Polsce taniec i pieśni tybetańskie
- 18:40 SOTO Dalekowschodnie Centrum KulturalnoSportowe pokazy sztuk walki
- 18:55 Duet Andheera pokaz tańca afgańskiego
- 19:00 Skadykator i Jego Kosmiczne Combo SKA warsztat i SKA koncert
- 19:40 Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi warsztaty tańca z wachlarzami
- 20:05 Viva Cuba Dance Studio – pokaz dancehall Gun Shot
- 20:10 Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich pokaz tańca palestyńskiego dabka
- 20:25 Apsara pokaz tańca tadżyckiego
- 20:35 Przedstawiciele społeczności wietnamskiej w Polsce taniec lwów
- 21:10 Szkoła tańca Oye! Warsztaty salsy kubańskiej
- 21:25 Ritmo Bloco Vanguardia grupy perkusyjnej
- 21:40 Moribayassa tradycyjne rytmy i melodie ludów Malinke oraz Susu
PLATFORMA
- 14:30 Zespół Ilios pokaz i warsztaty tańców greckich
- 14:55 Szkoła tańca Oye! Warsztaty rueda de casino
- 15:20 Warsaw Dance Fusion: Basement Project & Katarzyna Lidia warsztat tańca
- American Tribal Style
- 15:45 Yachad warsztaty tańców izraelskich
- 16:10 Szkoła tańca Oye! Warsztaty reggaeton
- 16:35 Nadia warsztat belly dance (taniec arabski)
- 17:00 Grupa Tańce Francuskie warsztat i wspólne wykonanie tańca Scottish
- 17:10 . Szkoła Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox dancehall warsztaty
- 17:35 Szkoła tańca Oye! Animacje taneczne
- 18:00 Anna Zakrzewska warsztaty afro dance
- 18:20 Szkoła Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox ragga warsztaty
- 18:40 Szkoła tańca Studio Flamenco – warsztat – podstawy tańca flamenco
- 19:05 Szkoła tańca Studio Flamenco – pokaz flamenco
- 19:15 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty reggaeton
- 19:35 Anna Zakrzewska warsztaty afrobeats & azonto dance
- 19:55 Grupa Tańce Francuskie warsztat i wspólne wykonanie tańca Cercle
- 20:05 Grupa Assaya – taniec bałkańskich Cyganów
- 20:10 Monika Wardecka – warsztat tańca orientalnego
- 20:30 Szkoła Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox dancehall warsztaty
- 20:50 Grupa Tańce Francuskie warsztat i wspólne wykonanie tańca Rond de Landeda
- 21:00 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty afro salsa rumba
- 21:20 Grupa Assaya – Czerwone korale
STREFA AKUSTYCZNA
- 14:30 FICAG Polska – pokaz sztuki walki Capoeira
- 14:45 Capoeira Beribazu warsztaty Capoeira i tańców afrobrazylijskich
- 15:15 UNICAR Capoeira Warszawa – pokaz Roda de Capoeira Regional
- 15:30 Europejska Marszowa Orkiestra Boskiego Lądu (Tian Guo)
- 16:00 UNICAR Capoeira Warszawa – warsztat Capoeira Regional
- 16:15 FICAG Polska – pokaz sztuki walki Capoeira
- 16:30 Bicie rekordu w graniu na djembe prowadzenie Gaspard Conde
- 17:00 Bloco Central występ grupy perkusyjnej
- 17:20 FICAG Polska – pokaz sztuki walki Capoeira
- 17:35 Ritmo Bloco Bateria występ grupy perkusyjnej
- 18:05 Capoeira Beribazu pokaz tańca Maculele
- 18:10 Bloco Central występ grupy perkusyjnej
- 18:30 Capoeira Beribazu pokaz Capoeira
- 18:55 Gaspard Conde i uczniowie Drum Show
STREFA DLA DZIECI
Przez cały dzień:
kolorowanki, wielokulturowe zabawy i animacje, malowanie buziek, Hong Diep Loi malarstwo na jedwabiu, zabawy z plastyką dla dzieci i dorosłych (Grupa WE ART), Polskie Stowarzyszenie Go Krzysztof Giedrojć rozgrywki go, Fundacja Ludoteka Roszada – spotkanie z grami planszowymi z całego świata, Etnoliga rozgrywki piłkarskie
- 14:00 Mehendi Masala warsztaty malowania wzorów henną dla dzieci
- 14:30 Dziecięcy Zespół Czeczeński ‘Nochci’o’ pokaz tańca czeczeńskiego Lezginka w wykonaniu dzieci
- 15:00 Anna Turowicz poznaj kulturę hiszpańską
- 15:10 Szkoła tańca Studio Flamenco – warsztaty tańca flamenco dla dzieci
- 15:30 Capoeira Beribazu Warsztaty Capoeira
- 15:50 Capoeira Beribazu Pokaz Capoeira
- 16:00 Anna Zakrzewska warsztaty afro dance
- 16:00 Fundacja Ocalenie Ilona Cichowicz warsztaty wielokulturowe dla dzieci
- 17:00 Szkoła Tańca Oye! Animacje taneczne
- 17:15 Mohamed Oujaa – warsztat pisma arabskiego
- 17:45 FICAG Polska – warsztaty Capoeira dla dzieci
- 18:05 Warsaw Dance Fusion: Basement Project – O dziewczynce, która chciała zostać wszystkimi księżniczkami świata: taneczne bajanie dla najmłodszych
- 18:20 Szkoła tańca Studio Flamenco – warsztaty rytmiczne flamenco dla dzieci
- 18:30 Mamadou i Daba Diouf warsztat teatrzykowy
- 19:00 Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa składanie kwiatów lotosu z papieru, kaligrafia chińska
- 19:30 Mohamed Oujaa – pokaz parzenia herbaty marokańskiej z degustacją