0

Muszę to wiedzieć

Wydawnictwo W.A.B.
Muszę to wiedzieć – Wydawnictwo W.A.B.
fot. Wydawnictwo W.A.B.

Sprawne połączenie dramatu rodzinnego z emocjonującym thrillerem szpiegowskim.

Vivian Miller analityczka CIA pracująca w ważnej komórce zwalczającej wpływy rosyjskiego wywiadu na terenie Stanów Zjednoczonych. Prywatnie szczęśliwa żona i matka czwórki dzieci, w tym najmłodszej dwójki bliźniaków. Poukładane życie, satysfakcja zarówno rodzinna, jak i zawodowa. Jedna informacja pozyskana w ramach działań operacyjnych stawia jej życie na głowie.

Sprawnie skonstruowana fabuła podzielona na stosunkowo krótkie rozdziały. Każdy z nich kończy się ważną informacją pozwalającą utrzymać odpowiednie tempo akcji i zainteresowanie czytelnika. W efekcie czyta się z dużym zainteresowaniem.
Można utyskiwać na drobne szczegóły, zapewne czytelnik bardziej zaznajomiony w informatyce, a już szczególnie w pracy wywiadu znajdzie wiele niedoskonałości, jednak nie przeszkadzają one w głównym ciągu fabularnym. Może jedynie końcówka rozczarowuje.

Siłą książki jest narracja z punktu widzenia głównej bohaterki. Pozwala to bardzo osobiście śledzić wydarzenia, a nawet identyfikować się z kobietą. W końcu każdy z nas nie jest pewien tak do końca najbliższych osób. A gdyby się okazało, ze Twój Mąż jest ….?

Ciekawa fabuła zaintrygowała już twórców filmowych i zapowiadana jest ekranizacja. Biorąc pod uwagę popularność filmów o tematyce szpiegowskiej powinna powstać równie ciekawa produkcja.

Zwiastun:

Opis wydawcy:

Vivian Moore to matka czwórki dzieci, szczęśliwa żona idealnego ojca i męża, Matta. Jednocześnie to również analityczka CIA zajmująca się rozpracowywaniem działalności rosyjskich szpiegów w USA.

Pewnego dnia dociera do zawartości komputera potencjalnego rosyjskiego współpracownika. To, co tam znajduje, zagraża wszystkiemu, co dla niej ważne – jej rodzinie, jej pracy, jej samej…

Vivian obiecała bronić swojego kraju przed wszystkimi wrogami, obcymi i domowymi. Ale teraz stoi przed niemożliwymi wyborami. Rozdarta między lojalnością a zdradą, miłością a podejrzliwością, komu może zaufać?

26 sierpnia 2018 19:50

Komentarze