0

Nic oprócz milczenia

Czwarta strona
Nic oprócz milczenia – Magdalena Knedler
fot. Andrzej

Anna – polska komisarz przypadkowo włączona w śledztwo dotyczące dwóch zabójstw w Wenecji.

W Wenecji rozpoczął się coroczny, najpopularniejszy w Europie, karnawał.
W wąskich uliczkach zaroiło się od ludzi w kolorowych maskach, w bogatych domach urządzane są przyjęcia z wymyślnymi atrakcjami – takimi jak np. palenie kukły na stosie. Jednak już pierwszy dzień przynosi dwa wstrząsające morderstwa. Wenecka policja nie grzesząca solidnością musi zmierzyć się z nową sprawą. Kto wie, czy nie ma ona czegoś wspólnego z tajemniczymi wydarzeniami z poprzednich lat. Całkiem przypadkowo do śledztwa zostaje włączona polska komisarz, która chciała odpocząć od trudnych przeżyć w Polsce i Szwecji.

Nic oprócz milczenia” to druga część historii Anny Lindholm autorstwa Magdaleny Knedler. Wątek kryminalny miesza się z przygodami obyczajowymi bohaterki. Życie prywatne przez większą część powieści gwarantuje czytelnikowi nawet więcej emocji. Anna bowiem ma zdolność do przyciągania mężczyzn. Znajdzie nowy obiekt miłości i w Wenecji, ale także pojawią się amanci z poprzedniego tomu.

Zdecydowanie największy atut książki Magdy Knedler to umiejscowienie akcji w Wenecji, której specyfika idealnie współgra z opowiadaną historią. Autorka bardzo dokładnie odwzorowała topografię miasta wplątując najważniejsze wydarzenia w klimatyczne miejsca. Każdy, kto chociaż raz był w Wenecji czytając książkę przypomni sobie atmosferę weneckich spacerów.

Wątek kryminalny jest bardzo szeroki, obejmuje wiele postaci i dodatkowo dotyczy kilku pokoleń. Można zarzucić autorce trochę zbyt skomplikowaną intrygę i konieczność jej pośpiesznego rozwiązania w końcówce, bo książka dociera do ponad 600 stron, co jak na kryminał tego typu jest objętością dość pokaźną. Dobrą radą dla czytelnika jest przeczytanie go w szybkim tempie umożliwiającym ogarnięcie wszystkich wątków – biorąc pod uwagę perspektywę długich zimowych wieczorów nie powinno stanowić to problemu. Powieść Pani Magdaleny czyta się bowiem z zainteresowaniem, a dodatkowo okraszona jest wieloma ciekawymi spostrzeżeniami.

Informacja wydawcy:

Komisarz Anna Lindholm wyjeżdża do Włoch, porzucając bliskich. Chce skryć się przed światem wśród wąskich uliczek i kanałów Wenecji. Jednak nie tylko wspomnienia nie pozwalają jej odpocząć…

W dniu rozpoczęcia karnawału Anna znajduje ciało tajemniczego gondoliera. Jego strój i maska wyraźnie nie pasują do siebie… Czyżby morderca chciał w ten sposób coś przekazać? W Annie odzywa się policyjny instynkt, który wplątuje ją w śledztwo prowadzone przez pociągającego commissario, Antonia Vallego. Szybko okazuje się, że sprawa dotyczy więcej niż jednej zbrodni, a uwikłani są w nią członkowie potężnych i zamożnych weneckich rodzin….

Magdalena Knedler i komisarz Anna Lindholm porwą Cię do miasta pełnego tajemniczych zbrodni.

  • Nic oprócz milczenia – Magdalena Knedler
  • Wydawnictwo: Czwarta Strona
  • Rok wydania: 2016
  • Ilość stron: 656
4 listopada 2017 00:51

Komentarze