Pasjonująca muzyka kubańska zawita do Polski

Tancerze z Hawany
Tancerze – z Hawany
fot. Materiał prasowy

Zbliżają się chłodne dni, warto więc ogrzać się przy gorących kubańskich rytmach.

Chyba nie ma osoby, która nie jest wrażliwa na muzykę latynoamerykańską. Już niedługo do Polski zawita Pasion de Buena Vista – kubańska grupa, łącząca żywiołowy taniec i szaloną muzykę, piękną scenografię i porywającą choreografię.

Śpiewajcie z nami!
Śpiewajcie – z nami!
fot. Materiał prasowy

Grupa inspiruje się legendarnym Buena Vista Social Club. Większość jej członków występowała ze wspaniałymi, starszymi kolegami. Warto przypomnieć, że w 1999 roku na ekrany kin wszedł film Wima Wendersa, zatytułowany Buena Vista Social Club. Film był poświęcony grupie muzyków kubańskich wykonujących przed laty ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Zostali oni wydobyci z niepamięci przez amerykańskiego gitarzystę i kompozytora muzyki filmowej, Raya Coodera.

Seniorzy zespołu
Seniorzy – zespołu
fot. Materiał prasowy

Dokumentalny film Wima Wendersa został nakręcony w ciągu zaledwie sześciu dni. Za to polscy widzowie będą mieli aż … osiem dni, by w różnych miastach obejrzeć występy Pasion de Buena Vista.

Przez większość krytyków zostali oni okrzyknięci godnymi następcami Buena Vista Social Club. W zespole śpiewają m.in. Maida Grandeurs i Antonio Castro, którzy występowali na jednej scenie z legendarnymi Ibrahimem Ferrerem, Juanem de Marcos, Gonzalesem oraz Compay’em Segundo. Można też ich bardzo często spotkać na jednej scenie z Omarą Portuondo – znaną ze wspaniałego wykonania pieśni Veinte años oraz wielu innych utworów. Tancerze wywodzą się natomiast z legendarnego nocnego klubu Hawany – kabaretu Tropicana, do którego od siedemdziesięciu lat co noc ustawiają się kolejki chętnych, by obejrzeć wspaniałe rewie.

Jedna z solistek zespołu
Duet kubański – zespołu
fot. Materiał prasowy

Tegoroczna zima jest nieco dziwna, ale – niezależnie od kaprysów pogody – zawsze warto rozgrzać się gorącymi rytmami. Można być pewnym, że niepowtarzalni muzycy, najpopularniejsi piosenkarze i niewiarygodni tancerze zarażą widzów humorem i temperamentem Kuby. Wraz z unikalną mieszanką melancholii i szczęścia, wraz z rytmem, który wkrada się pod skórę, wraz z melodią i ruchami, które trafiają prosto do serca, artyści zapalą na widowni ogień kubańskiego pożądania życia. Pasion de Buena Vista jest prawdziwą deklaracją miłości do Kuby.

Francisco Blanco Prada. znany tancerz i choreograf, obiecuje:

Ten występ wprowadzi Cię w nowy wymiar tańca i śpiewu, Pasion de Buena Vista – to najczystszy kubański ogień.

Żywiołowy ruch na scenie
Żywiołowy ruch – ruch na scenie
fot. Materiał prasowy

Niebawem rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy zabiorą polskich widzów i słuchaczy w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany. Będzie można poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość życia – a to wszystko już na przełomie stycznia i lutego 2018 r. w Szczecinie, Toruniu, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdyni oraz Wrocławiu. Niestety, w tym miejscu znowu muszę dodać: szkoda, że nie w Warszawie!!! Mam nadzieję, że Organizator – Firma High Note Events, działająca pod marką MAKROCONCERT – w przyszłości zaprosi zespół również do stolicy.

Pasion de Buena Vista plakat
Pasion de Buena Vista – plakat
fot. Materiał prasowy

Harmonogram:

  • 30-01-2018 – Szczecin, Filharmonia
  • 31-01-2018 – Toruń, CKK Jordanki
  • 01-02-2018 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur
  • 02-02-2018 – Kraków, ICE Kraków
  • 03-02-2018 – Poznań, Aula UAM
  • 04-02-2018 – Łódź, Teatr Wielki
  • 05-02-2018 – Gdynia, Teatr Muzyczny
  • 06-02-2018 – Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe

Jeszcze można nabyć bilety, w czym pośredniczą strony www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz salony EMPiK.

8 stycznia 2018 06:28

Komentarze