Po pełnym wydarzeń weekendzie organizatorzy 13 Festiwalu Dwa Brzegi nie zwalniają tempa.
Na poniedziałek przygotowano rarytasy dla tych, którzy nie musieli wracać do pracy.
Po dzisiejszym dniu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi nie znajdzie się osoba, która „nie lubi poniedziałków”. Początek tygodnia to nowa porcja znakomitych filmów, wśród których są oczywiście premiery. O mieście, zmieniającym się na naszych oczach, procesie przeobrażenia całych dzielnic i wpływie tych zmian na mieszkańców Stambułu opowiada „Saf”, który pokażemy po raz pierwszy w Polsce. Spotkanie z twórcą filmu, reżyserem i aktywistą społecznym, Alim Vatanseverem, po projekcji.
Również premierowo pokaz utrzymanego w stylistyce neo noir filmu „Kelner” Steva Krikrisa. Egzystencjalna, zawikłana historia oparta na wydarzeniach z Nowego Jorku z końca lat 80., które zostały przeniesione do współczesnych Aten. W sekcji „Muzyka – moja miłość” kolejna premiera – „Piazzola: rekin tanga”. Bohaterem filmu jest znany na całym świecie argentyński kompozytor, który przeniósł tango z ciasnych uliczek i restauracji do sal koncertowych – Astor Piazzola. Trwają pokazy Międzynarodowego Konkursu Filmu Krótkometrażowego. Dziś między innymi komedia „Behave Kids”, w której zawarto rozwiązania jak z najlepszego thrillera, budujące klimat i napięcie w domu pastora.
Kontynuujemy poranne spotkania z kinem okresu międzywojennego – dziś film Juliusza Gardana „Czy Lucyna to dziewczyna?”, poprzedzony wstępem Michała Pieńkowskiego z FINY. Tytułowa Lucyna to młoda, wykształcona i wyemancypowana dziewczyna, której aspiracje wykraczają poza role tradycyjnie przypisane płci pięknej. Komedia pomyłek ze świetnymi kreacjami Jadwigi Smosarskiej i Eugeniusza Bodo. O 12:00 uwadze widzów polecamy spotkanie z Michałem Pieńkowskim, głównym specjalistą ds. przedwojennego zbioru filmowego z FINY, który zdradzi tajniki cyfrowej rekonstrukcji oraz przybliży widzom kulisy produkcji z lat 30. Na spotkanie zapraszamy do Salony Black Red White.
29 lipca 2019 01:46