0

Potomek Napoleona i Marii Walewskiej w Warszawie

Nicolas Walewski
Nicolas Walewski
fot. Materiał prasowy

9 czerwca w  Pałacu Kultury odbędzie się spotkanie z potomkiem Napoleona Bonaparte i Marii Walewskiej.

Kim tak naprawdę jest biznesmen, potomek Cesarza i pięknej Polki, Nicolas Walewski? Czym dokładnie się zajmuje? Jak historia i sława jego przodka wpływa na jego życie? Czy wyjawi jakieś nieznane do tej pory rodzinne tajemnice?

Na te oraz wiele innych pytań będziemy mogli usłyszeć odpowiedź w sobotę.

Oto plan konferencji, która o godz. 11:00 zostanie zorganizowana w miejscu wystawy NAPOLEON BONAPARTE – na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki:

  • 10:30 Otwarcie punktu akredytacyjnego dla Gości
  • 11:00 Rozpoczęcie konferencji
  • 11:10 NICOLAS WALEWSKI – przemówienie, prezentacja rodzinnych pamiątek
  • 11:35 Pytania gości
  • 11:45 Zaproszenie do zwiedzania wystawy i indywidualne wywiady
  • 12:30 Zakończenie konferencji.

Warto zwrócić uwagę, że Organizator wystawy – firma High Note Events, działająca pod marką MAKROCONCERT – zaprasza na konferencję nie tylko dziennikarzy: okazuje, że każda osoba, która w sobotę wykupi bilet, może zarówno zwiedzić wystawę, jak i spotkać się z potomkiem Napoleona.

Na naszym portalu informowaliśmy o wystawie NAPOLEON BONAPARTE, która po raz pierwszy gości w Polsce. Przypomnijmy, że można  ją oglądać w Pałacu Kultury i Nauki tylko do 30. czerwca br. Ekspozycja opowiada o życiu i karierze militarnej wybitnego taktyka i stratega, który odmienił dzieje ludzkości.

Jest to największa kolekcja autentycznych przedmiotów należących do Napoleona, jakie kiedykolwiek były prezentowane w Polsce. Eksponaty zostały użyczone z obszernych zbiorów Fondation Napoléonoraz Musée de l’Armée Invalides z Paryża. Całość wzbogacona jest o multimedia, co pozwoli zwiedzającym na dokładne poznanie historii kryjącej się za każdym eksponatem.

Wystawa jest podróżą w czasie poprzez PIĘĆ ODSŁON TRIUMFU wielkiego BONAPARTE: poznamy go jako żołnierza, generała, konsula, cesarza i finalnie zesłańca. Podróż ta rozpoczyna się wraz z Rewolucją Francuską w 1789 roku, a kończy śmiercią Napoleona. Wielki Bonaparte od ponad 2 wieków jest uznawany za jednego z najbardziej interesujących bohaterów w historii i najbardziej znaną postacią historyczną po Chrystusie.

Ekspozycja prezentuje także akcenty z historii Polski, łączące Napoleona z Polską i Polakami, którzy bardzo mocno wierzyli w skuteczną walkę o niepodległość za jego pośrednictwem.  Wątek polski związany jest również ze wspomnianą osobą matki pierworodnego syna Bonapartego – hrabianki Marii Walewskiej, z którą Napoleona łączył 3 letni związek.

Ekspozycja prezentuje ponad 100 wyjątkowych eksponatów z czasów dwóch cesarstw. Unikalne przedmioty należące do Napoleona: rzeczy osobiste, stroje, broń, odznaczenia, meble, dokumenty dotyczące różnych aspektów życia genialnego przywódcy, począwszy od militarnych strategii przez triumfy, aż po życie osobiste. Całość kolekcji przybliża widzom złożony obraz życia Wielkiego Władcy, jego zwyczaje i wyjątkowy talent strategiczny.

Jestem przekonany, że warto skorzystać z PODWÓJNEJ okazji: zwiedzenia wystawy i spotkania z potomkiem Napoleona Bonaparte.

8 czerwca 2018 10:19

Komentarze