0

Romeo i Julia coraz bliżej

Romeo i Julia plakat
Romeo i Julia – plakat
fot. Materiał prasowy

Nie wiem, czy każdy z nas ma świadomość, że … w internecie nic nie ginie(?). Warto jednak od czasu do czasu przypomnieć pewne informacje. Na naszej stronie często zapowiadamy rozmaite wydarzenia kulturalne. Jednym z nich są marcowe (a więc organizowane już za niespełna miesiąc) występy najlepszego zespołu baletowego świata (zob. http://www.warszawa.pl/kultura/najslynniejsza-rosyjska-grupa-baletowa-zaprezentuje-spektakl-romeo-i-julia/).

Romeo i Julia pod słynnym balkonem
Romeo i Julia – pod słynnym balkonem
fot. Materiał prasowy

Skoro jednak MOSCOW CITY BALLET jest najlepszym zespołem baletowym, warto przypomnieć co nieco na  temat jego występów. Otóż, grupa założona przez wybitnego choreografa, Victora Smirnova – Golovanova, przyjedzie do Polski, by zagrać najromantyczniejszy spektakl, jedno z największych dzieł Szekspira – ROMEO I JULIA.  Zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, zabierze polskich widzów do krainy piękna i miłości, której nie pokona nawet śmierć. ROMEO I JULIA to ponadczasowa opowieść o miłości młodych, pięknych kochanków, Romea i Julii – członków dwóch zwaśnionych rodów: Capulettich i Montecchich. Zakochani zrobią wszystko, aby być ze sobą, nie zważając na przeciwności losu i rodzinne waśnie. „Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości” – wzdychają zakochani Romeo i Julia w dramacie, który znany jest w każdym zakątku na ziemi.

Już w marcu 2018 roku będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe interpretacje scen dramatu Szekspira, tym razem w wersji baletowej w towarzystwie przepięknej muzyki. Zapierająca dech w piersiach choreografia MOSCOW CITY BALLET pozwala wyrazić i przeżyć krańcowe doświadczenia miłości i śmierci, nienawiści i przebaczenia. Każdy ruch i gest tancerzy dopracowany jest do perfekcji, co nieodmiennie wzbudza zachwyt publiczności. Z pewnością warto zobaczyć grupę, która ukochała sobie polską publiczność, i dać się przenieść do pięknego świata tańca, miłości i marzeń.

ROMEO I JULIA zawitają do Warszawy 15 marca i zaprezentują się w Hali Torwar. W ślad za Organizatorem – firmą High Note Events, działającą pod marką MAKROCONCERT – podajemy harmonogram występów również w innych miastach Polski:

9 marca 2018 r. – SZCZECIN, Arena Szczecin

13 marca 2018 r. – WROCŁAW, Narodowe Forum Muzyki

14 marca 2018 r.  – POZNAŃ, MTP Sala Ziemi

16 marca 2018 r.  – LUBLIN, Centrum Spotkania Kultur

18 marca 2018 r.  – TORUŃ, CKK Jordanki

19 marca 2018 r.  – GDYNIA, Teatr Muzyczny

20 marca 2018 r.  – ŁÓDŹ, Teatr Wielki

21 marca 2018 r.  – KARKÓW, ICE Kraków

22 marca 2018 r.  – KATOWICE, Miasto Ogrodów.

Nie wiem, co zrobią P.T. Czytelnicy, ale ja już sobie zarezerwowałem wieczór, by obejrzeć występ znakomitego MOSCOW CITY BALLET na Torwarze.

13 lutego 2018 10:20

Komentarze