0

Rozśpiewany las

Skrzyżowanie Kultur
Rozśpiewany las – Whistleberries
fot. Andrzej Łucjan

Polsko-irlandzka grupa Whistleberries porwała młodszą publiczność pierwszym koncertem tegorocznego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Głęboko zakorzenieni w tradycyjnej irlandzkiej muzyce, The Whistleberries stworzyli wyjątkowe doświadczenie muzyki irlandzkiej dla dzieci, które zachęciło do wspólnego śpiewu. Dzięki hipnotyzującym irlandzkim melodiom granym na flażoletach, irlandzkich dudach, gitarze, instrumentach klawiszowych i skrzypcach, zarówno dzieci, jak i dorośli doświadczyli interaktywnego widowiska, które zauroczyło każdego.

W centrum tej muzycznej przygody, przesyconej lalkarstwem i snuciem opowieści, znajduje się historia stworzeń z lasu Whistleberry, które odkryły mały dąb rosnący głęboko w głuszy. Brakuje jednak śpiewu ptaków, szelestu liści oraz zwierząt pomykających wokół pnia. To zachwycające przedstawienie zabiera dzieci i towarzyszących im dorosłych w podróż przez las, gdzie wspólnie odkryją muzyczne instrumenty, śpiew i taniec, a także pomogą sowie zwanej Ornaith, ślimakowi Sorleyowi i żabie o imieniu Faolán przywrócić mały dąb do życia.

Fragment warszawskiego koncertu

The Whistleberries:

  • Dora Gola (śpiew)
  • Thomas Johnston (flażolety/śpiew)
  • Imogen Gunner (skrzypce/śpiew)
  • Séan McElwain (gitara/śpiew)
  • Samantha Harvey (instrumenty klawiszowe)
16 września 2018 15:26

Komentarze