0

Twarz dla seniora

Kino dla Seniora
fot. Mat. prasowe

Rusza letni cykl darmowych seansów kinowych dla seniorów. W warszawskim Kinie Luna będzie można zobaczyć film Małgorzaty Szumowskiej pt. „Twarz”.

Seans odbędzie się 8 maja o godz. 12:00. Na seniorów czeka ponad 300 miejsc, ale by zdobyć „bilet” trzeba się wcześniej zapisać.

„Żelazna Dama”, „Nietykalni”, czy „Zakochani w Rzymie” Woody’ego Allena – to filmy, które były już wyświetlane podczas darmowych pokazów filmowych organizowanych w całej Polsce. Teraz będzie można obejrzeć „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Więcej o filmie TUTAJ.

To już piąta edycja „Kina dla Seniora”. W poprzednich 25 seansach filmowych, organizowanych m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Katowicach czy Wrocławiu, wzięło udział blisko 4000 osób.

„Twarz” nagrodzona na festiwalu filmowym w Berlinie

Film Małgorzaty Szumowskiej to ambitne kino. Produkcja, nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie, jest opowieścią o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po operacji wraca do rodzinnej miejscowości z nową twarzą, ale dla ludzi staje się kimś obcym, nieznajomym. Fabuła filmu jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce. Chodzi o pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantację twarzy oraz budowę pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie. Szumowska to jedna z najbardziej cenionych i nagradzanych polskich reżyserek. Główną rolę zagrał Mateusz Kościukiewicz znany z filmów „Wszystko co kocham”, „Matka Teresa od kotów”, „W imię”. Polska premiera miała miejsce 6 kwietnia tego roku.

Jak się zapisać?

Ponieważ sala kinowa pomieści ograniczoną liczbę osób, wymagane są wcześniejsze zapisy. Osoby, które ukończyły 65 lat mogą zapisywać się telefonicznie (do 7 maja) pod numerem infolinii: 801 005 801 (cena jak za połączenie krajowe).

Klub Seniora DOM

Za organizację „Kina dla Seniora” oraz inne działania aktywizujące osoby starsze odpowiada „Klub Seniora DOM”, który działa od ponad sześciu lat. Jego członkowie spotykają się cyklicznie, by wziąć udział w warsztatach, wysłuchać wykładów i skorzystać z porad psychologów, lekarzy, dietetyków i innych ekspertów. Umawiają się na wspólne wypady za miasto, spacery. Inicjatywa ma pomóc osobom starszym „wyjść do ludzi”, nauczyć się nowych umiejętności, poznać rówieśników, spędzać miło czas. Dotychczas darmowe seanse filmowe były organizowane m.in. w Gdańsku, Elblągu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach oraz Wrocławiu.

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 maja, godz. 12:00
  • Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
  • Wcześniejsze zgłoszenia pod telefonem: 801 005 801 (wymagane)
  • Film: „Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska, 2018 rok. W obsadzie: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol.
7 maja 2018 11:41

Komentarze