0

VR na Sputniku

Russian VR Seasons
Russian VR Seasons
fot. Festiwal Sputnik

W ramach Festiwalu Sputnik program krótkometrażowych filmów sferycznych w wirtualnej rzeczywistości.

Pokazy odbędą się w kinie Luna
– w niedzielę – 12 listopada
– w godz. 10:00 – 13:30
– 15:00 – 18:30
w cyklach kilkunastominutowych co pół godziny.

Sztuka rosyjska przez wielkie S

 • Ermitaż VR. Zanurz się w historię
  zabierze widzów w podróż do Ermitażu z epoki carskiej Rosji za pomocą najnowszych technologii, które łączą wirtualną rzeczywistość z kinem. To pierwsza w Rosji wirtualna wycieczka, którą poprowadzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych rosyjskich aktorów – Konstantin Chabienskij!
 • Między Pietrowem i Wodkinem
  pozwoli nam przenieść się do archiwalnych kadrów przedrewolucyjnej Rosji za pomocą najbardziej znanego obrazu Kuźmy Pietrowa-Wodkina „Kąpiel czerwonego konia”.

Przez Bajkał na Kamczatkę

 • Jezioro Bajkał: duch zimy
  Podczas projekcji dokumentu można brać udział w buddyjskiej ceremonii, odbywającej się w Iwołgińskiej Świątyni oraz na spacerze po lodowej tafli wraz z wielbicielami zimowych kąpieli.
 • Kamczatka
  Kolejny film dokumentalny zabierze nas w podróż na Kamczatkę, gdzie zapierającą dech w piersiach przyrodę północnej Rosji można obejrzeć zjeżdżając na snowboardzie.

Otwarty Kosmos

 • Woschod-2
  Wraz z radzieckim kosmonautą Aleksiejem Leonowem lot statkiem kosmicznym Woschod-2, a następnie pierwsze kroki w otwartej przestrzeni kosmicznej!
 • Czas pionierów. Pierwsze wyjście człowieka w przestrzeń kosmiczną
  Animacja umożliwi pierwsze kroki w otwartej przestrzeni kosmicznej. Założony skafander i wyprawa w „Otwarty kosmos” w pierwszym w historii panoramicznym wideo z otwartej przestrzeni kosmicznej.

Bez barier

 • VRability: Maksim Kisielow
  to pierwszy rosyjski projekt VR 360 stopni, wykorzystujący wirtualną rzeczywistość jako motywację dla osób z niepełnosprawnością. Opowiada o pasji Maksima Kiselowa, jedynego na świecie łyżwiarza figurowego, który porusza się na wózku.

Kilka historii obyczajowych

 • Historia pewnego błazna
  opowie o nieznanych szczegółach z ostatniego dnia życia najsłynniejszego królewskiego błazna. Wraz z genialnym naukowcem z filmu „Poza ciałem” można wciąć udział w niebezpiecznym eksperymencie, mającym udowodnić istnienie życia po śmierci.
 • W rodzinnym gronie
  Relacje czterech nietypowych par – jak zmieniały się one na przestrzeni kilku lat.
 • Przygody Am Niama. Nieproszony gość
  Na koniec niespodzianka bohatera animacji.
8 listopada 2017 12:23

Komentarze