0

W Święto Muzyki

Plac Defilad
Święto muzyki – Plac Defilad
fot. Mat. prasowe

W Święto Muzyki 21 czerwca 2018 roku o godz. 20.00 na Placu Defilad koncert Sinfonia Varsovia i Adama Sztaby.

„Fantastyczna inicjatywa!”,  „Tutaj muzyka wychodzi do ludzi, wychodzi w przestrzeń!” – takie głosy za każdym razem towarzyszą koncertom Sinfonii Varsovii na Placu Defilad. W tym roku orkiestra pojawi się pod Pałacem Kultury w pierwszy dzień lata, kiedy na całym świecie obchodzone jest Święto Muzyki. Specjalny program z muzyką inspirowaną tańcem poprowadzi Adam Sztaba.

Jednym ze stałych punktów festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu są dla warszawskiej publiczności otwarte koncerty na Placu Defilad. Niezwykła energia tych spotkań jest źródłem radości nie tylko dla setek słuchaczy, lecz również dla samych artystów. To właśnie koncert pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, przed dwoma laty, dał początek zespołowi dętemu Sinfonia Varsovia Brass, a fantastyczne przyjęcie publiczności zachęciło muzyków do kontynuowania wspólnych występów i nagrania płyty.

W tym roku orkiestra powraca na Plac Defilad w pełnym, symfonicznym składzie, a program koncertu, przypadającego w Święto Muzyki, łączy w sobie słynne tańce z repertuaru muzyki klasycznej oraz przeboje z filmów i musicali. Na jednej scenie Piotr Czajkowski spotka się z Wojciechem Kilarem i Astorem Piazzollą. Zabrzmią również słynne tańce symfoniczne z musicalu West Side Story Leonarda Bernsteina, Walc z II Suity jazzowej Dymitra Szostakowicza oraz Mazur z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki. Do tego zacnego grona kompozytorów dołączy również prowadzący koncert dyrygent, kompozytor i aranżer, Adam Sztaba, który wspólnie z Sinfonią Varsovią zaprezentuje swoje dwie autorskie kompozycje.

Obchodzone od blisko 40 lat Święto Muzyki to dzień, w którym promuje się powszechny dostęp do muzyki dla wszystkich ludzi. Wychodząc w przestrzeń miejską, Sinfonia Varsovia pokazuje warszawiakom, że muzyka klasyczna jest na wyciągnięcie ręki, a w bogatym programie plenerowego koncertu każdy miłośnik muzyki z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wstęp na koncert na Placu Defilad jest wolny.

21 czerwca 2018 14:34

Komentarze