0

XXIII Targi Książki Historycznej

XXIII Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego
XXIII Targi Książki Historycznej – w Arkadach Kubickiego
fot. patrzacwjednastrone.blogspot.com

Po raz 23. Warszawa gościła Targi Książki Historycznej i po raz kolejny odbywały się one w Arkadach Kubickiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, również tym razem nie mogło nas tam zabraknąć.

Tegoroczne targi, odbywające się w dniach 29 i 30 listopada, skupiły ponad 200 wydawców z całej Polski, prezentujących bardzo bogatą ofertę nie tylko książek historycznych, ale również prasy, gier, czy muzyki.

Równolegle odbył się V Salon Książki Muzealnej, w którym uczestniczyło ponad 40 Muzeów z całej Polski, a także III Salon Książki Białoruskiej z udziałem ponad 20 wydawców z Białorusi.

Patrząc na ilość i różnorodność wystawionych tytułów, śmiało możemy powiedzieć, że każdy kto odwiedził Targi znalazł tam coś dla siebie. Tym bardziej, że wielu (jeśli nie większość) z wystawców oferowało książki w niezwykle atrakcyjnych cenach. Warto więc było przyjść i powoli, choć w wielkim tłoku, przejść się od stoiska do stoiska. Tym bardziej, że przy niektórych oprócz atrakcyjnych rabatów, można było trafić na ciekawe książki z wyprzedaży za symboliczne kwoty. Musimy także, przyznać, że również skusiliśmy się na kilka interesujących pozycji zarówno książek jak i albumów a nawet reprintów map historycznych.

XXIII Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego
XXIII Targi Książki Historycznej – w Arkadach Kubickiego
fot. patrzacwjednastrone.blogspot.com

W tych dniach odbywało się również wiele imprez towarzyszących, takich jak pokazy filmów, grup rekonstrukcyjnych, czy spacery historyczne. Niewątpliwie jednak najważniejszymi z nich były liczne spotkania z autorami, którzy nie tylko podpisywali swoje książki ale również chętnie rozmawiali z czytelnikami i odpowiadali na ich pytania.

W tym roku gościem honorowym Targów był, znany chyba wszystkim, autor takich publikacji jak ekranizowane Akwarium czy Lodołamacz lub Żołnierze Wolności. Chodzi oczywiście o Wiktora Suworowa.

Nagroda KLIO

Jak co roku na Targach odbyło się wręczenie Nagrody KLIO przyznawanej w kategoriach:

  • autorskiej,
  • edytorskiej,
  • monografii naukowej
  • i varsavianów.

Głównie ze względu na nasze zainteresowania przedstawimy jedynie laureatów w tej ostatniej kategorii.

W tym roku przyznane zostały cztery równorzędne nagrody II stopnia a ich laureatami zostali :

  • Robert Gawkowski
    Krybar. Uniwersytet w cieniu powstańczych walk
  • Jerzy Mirecki
    Dzieci’ 44
  • Katarzyna Wagner i Paweł E. Weszpiński
    1768 Georges Louis Le Rouge. Plan Warszawy dedykowany Stanisławowi Augustowi, Królowi Polskiemu Wielkiemu Księciu Litewskiemu, przez jego pokornego i uniżonego sługę Le Rouge’a
  • Jarosław Zieliński, Jerzy S. Majewski
    Spacerownik po żydowskiej Warszawie

Aby dowiedzieć się kto został nagrodzony w pozostałych kategoriach, a tym samym, na które pozycje warto zwrócić szczególną uwagę, zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami: LINK

XXIII Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego
XXIII Targi Książki Historycznej – w Arkadach Kubickiego
fot. patrzacwjednastrone.blogspot.com

Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich do Arkad Kubickiego w przyszłym roku na XXIV Targi Książki Historycznej, na których nas również nie zabraknie i może będzie dane Nam niektórych z Was tam spotkać.

Weronika i Piotr
Blog o Warszawie i Mazowszu
http://patrzacwjednastrone.blogspot.com

30 listopada 2014 23:48
[fbcomments]