0

Znamy Otwieraczy Bagna

Festiwal Rock na Bagnie w Goniądzu
Festiwal Rock na Bagnie – w Goniądzu
fot. Damian Kozubek

Szanowny Kapituł Festiwalu Rock na Bagnie po burzliwych obradach wyłonił zespoły, które będą otwierać tegoroczną imprezę.

Grunt to bunt

Od września do kwietnia przeprowadzono przesłuchania, by wyłonić zespoły, które otworzą pierwszy i drugi dzień dziewiątej edycji festiwalu.

Koncerty odbywały się w Warszawie w ramach Grunt to bunt Fest w Domu Kultury Oko oraz w Klubie Mechanik.

Do udziału, na podstawie nadesłanych materiałów dźwiękowych i wideo, zakwalifikowano czterdzieści zespołów.

Rock na Bagnie znany jest ze swej różnorodności stylistycznej.
Tak było również na bagiennych przesłuchaniach.
Zgłosić mógł się każdy: młody, stary, amator i profesjonalista. Od bluesa do punka. Udział wzięli między innymi &inni, ALE, Blue Hangover, Bubbles, CrashBack, Folya, ICON, Impet, JitterFlow, Małpoludy, Obciach, Porcelain, Rocking Therapy, SchlafRock, Smogs, Soul Blast, Steam, Strzęp Pieroński, SunSmoke, Szwindel, The Bells, Universe Seed…

Otwieracze

Zespoły które będą otwierać Festiwal

 1. Małpoludy
  otworzą pierwszy dzień Festiwalu
  Grupa powstała w Warszawie w 2015 roku, grają muzykę określaną często mianem indie rocka. Fani polskiej muzyki alternatywnej z lat 80. zostaną na pewno fanami Małpoludów.
 2. Smogs
  otworzą drugi dzień Festiwalu
  W nowym składzie grają od kilku miesięcy, ale już można powiedzieć, że są jednym z najciekawszych zespołów na polskiej scenie psychobilly. Na pewno rozkołyszą Bagno.

Przyznano wyróżnienie!

To niesłychana historia. Do tej pory nie było takich nagród.
Dotknęło ono:

 • Blue Hangover z Warszawy

Kapituł docenił ich zdolności i grupa dostała karnety na Bagno, oraz możliwość zagrania w przeddzień Festiwalu specjalnego koncertu w namiocie Radia Bunt przy scenie głównej.

Małpoludy

Małpoludy - zespół muzyczny z Warszawy
Małpoludy – zespół muzyczny z Warszawy
fot. Małpoludy

 

Napisali o sobie:

Geneza powstania „Małpoludów” sięga dawnych dziejów, gdzie „Sitek” i „Dżapan” pogrywali sobie w garażu, w małym miasteczku o nazwie Szczecinek. Jednak z czasem ich drogi się rozeszły i każdy pojechał w swoją stronę. Po ponad 15 latach przypadek sprawił że spotkali się ponownie, tym razem w Warszawie. Od słowa do słowa zawiązała się idea wspólnego grania, a że w duecie nie chcieli grać zaczęli montować skład. Jako trzeci dołącza „Rabiej”,basista nie na miarę szyty, wcześniej obsługujący wiosło w zespole „Chantal Prym”. Co zabawne, koleżka też pochodzi ze Szczecinka. „Dżapan” grywał w kilku składach. Między innym w „Halo! Tu cisza”, ale perkusistę Rafała spotkał na jakimś „jam sesion” i już chłopaki tak się polubili, że bębniarz mu nowych projektów nie odmawiał. „Sitek” jako że utalentowany z niego pisarz, wyciągnął z szuflady to co miał i zaczął dokładać do nowych kompozycji. Z początkiem 2015 roku „Małpoludy” rozpoczęli swoją działalność szukając swojej drogi muzycznej. To że rock&roll płynie w ich żyłach, można się przekonać wybierając się na ich koncerty. W ciągu dwóch lat działalności zespół zaliczył kilka niezłych „gigów” autorskich jak i imprez cyklicznych między innymi w Łodzi, Łomży, Szczecinku i oczywiście Warszawie. Mieli przyjemność zagrać przed takimi artystami jak: Marek Piekarczyk czy Waglewski Fisz Emade. W 2017, a dokładnie 4-ego marca, nadszedł moment wydania debiutanckiego krążka o nazwie „Małpi luz”, który powstał pod okiem Jacka Kiedo z „RedRum Studio”. Po krótkiej przerwie zespół wrócił do grania. Opracowują nowy materiał i rozpoczęli działalność koncertową. W sierpniu nakręcił i opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Pol`Ska”. Ale że bajki mają to do siebie, że uwielbiają zwrot akcji. W marcu 2019 roku opuścił nas Rafał, bębniarz zasiadający do tej pory za garami. Małpoludy ze swym ślepym jak kura szczęściem, długo szukać nie musieli nowego serca zespołu. Bo od razu pojawił się Daro Maciągowski dodając nowej energii starym kompozycjom jak i tym nowym, które będzie można usłyszeć na najbliższych koncertach. My zacieramy małpie łapki, bo w lipcu pojawimy się na „Rock na Bagnie”.

Członkowie zespołu

 • Dariusz Jan Słowikowski – gitara, wokal
 • Łukasz Stecki – gitara, wokal
 • Radek Ulej – gitara basowa
 • Dariusz Maciągowski – perkusja

Byli członkowie zespołu:

 • Michał Stryjecki – klawisze
 • Rafał Paweł Trała – perkusja

Gościnnie:

 • Łukasz Ratyński – Trąbka
 • Jagoda Młodożeńca – śpiew

Smogs

Smogs - zespół muzyczny z Bydgoszczy
Smogs – zespół muzyczny z Bydgoszczy
fot. Smogs

Graja muzykę z gatunku psychobilly / rockabilly / punk

Zespół powstał w 2015 roku. Grupa zagrała przed takimi gwiazdami psychobilly, jak Frantic Flinstones i The Brains. Smogs ma na swoim koncie autorski materiał psychobilly/rockabilly, a także klipy utworów.  Łączy to co dobre w psychobilly dodając szczyptę słowiańskiej melodyki oraz kładzie nacisk na dobre teksty.

Kontrabas nadaje ich muzyce wyjątkowe brzmienie slapu rzadkie na polskich scenach. Nazwa SMOGS ma być kojarzona z ekologią.

Członkowie zespołu

 • Mafiu -wokal, gitara, teksty /
 • Bobas -kontrabas
 • Marcin Karnowski -perkusja
 • Irek Bratz – wokal.teksty (od czerwca 2018)

Blue Hangover

Blue Hangover - zespół muzyczny z Warszawy
Blue Hangover – zespół muzyczny z Warszawy
fot. Blue Hangover

Graja muzykę Pop Rock / Classic Rock / Polski Rock. Razem od 18 czerwca 2014. Prowadzi ich przez muzykę taka myśl:

Mamy marzenia … a BLUE HANGOVER jest jednym z nich!
Dołącz do nas w marzeniach!

Członkowie zespołu

 • Michał Nowak
 • Rafał Pawłowski 
 • Anna Głowacka

Gratulujemy zwycięzcom! 

6 kwietnia 2019 09:52

Komentarze