0

21 dużych inwestycji ZTM

Parking Parkuj i Jedź Al. Krakowska
Parking Parkuj i Jedź – Al. Krakowska
fot. ZTM

One zmienią komunikację w Warszawie. Wśród priorytetów II linia metra i parkingi P+R.

93% warszawiaków pozytywnie ocenia stołeczną komunikację.
Za najważniejszą inwestycję uważają dokończenie budowy II linii metra.
Trwają prace na trzech stacjach na Woli i trzech na Targówku.
Zarząd Transportu Miejskiego planuje także dodanie dwóch stacji na pierwszej linii oraz trasę kolejnej linii po stronie wschodniej. Ważnym projektem jest też budowa kolejnych parkingów Park & Ride i montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych. Docelowo na 9 parkingach ma powstać 14 takich punktów.

Franciszek Kujawski, dyrektor Pionu Inwestycji w ZTM:

Franciszek Kujawski, dyrektor Pionu Inwestycji w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie
Franciszek Kujawski – dyrektor Pionu Inwestycji w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie
fot. Newseria

Prowadzimy 21 różnych inwestycji. Mieszkańcy Warszawy czekają przed wszystkim na metro. Większość wysoko ocenia komunikację miejską, więc na pewno nie chcemy zejść z tego poziom. Wśród projektów jest budowa wiat przystankowych czy rozbudowa parkingów dla osób, które dojeżdżają i przesiadają się w komunikację miejską.

Stołeczną komunikację miejską pozytywnie ocenia rekordowe 93% warszawiaków. Z badania wynika, że Warszawa jest miastem zdecydowanie bardziej opartym o transport publiczny. Codziennie lub prawie codziennie z autobusów, tramwajów i metra korzysta ponad połowa mieszkańców. Za najważniejszą inwestycję uważają rozbudowę metra.

Franciszek Kujawski, dyrektor Pionu Inwestycji w ZTM:

Realizujemy po stronie wschodniej kolejne trzy stacje: od C19 do C21, do Bródna, inaczej mówiąc od stacji Trocka. Po stronie zachodniej końcówka realizacji stacji od ronda Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza. W dalszej perspektywie są dwie kolejne stacje C4 i C5, to jest Ulrychów oraz Powstańców Śląskich.

Przebieg drugiej linii metra zakłada poprowadzenie trasy z zachodniej części miasta, z Karolina, na praską stronę Wisły. Długość całej II linii metra będzie wynosić ok. 31 km. Ma także powstać stacja techniczno-postojowa Karolin.

20 listopada 2019 07:16