0

Bezpłatne 2. śniadanie na Woli

Bezpłatne drugie śniadanie w wolskich podstawówkach - Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola z dziećmi ze Szkoły Podstawowej 234 im. Juliana Tuwima przy ul. Esperanto 5
Bezpłatne drugie śniadanie w wolskich podstawówkach – Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola z dziećmi ze Szkoły Podstawowej 234 im. Juliana Tuwima przy ul. Esperanto 5
fot. UD Wola

Od 1 XII uczniowie wolskich szkół podstawowych będą otrzymywać darmowe, zdrowe drugie śniadania.

Akcja „Zdrowa kanapka” jest skierowana do 9 000 uczniów.
Dzielnica wyda na ten cel ponad 1 000 000 zł.

Pomysłodawcą akcji jest klub radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy Wola.

Kamil Giemza, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy Wola:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważne dla rozwoju dzieci jest zdrowe odżywianie. W związku z tym zwróciliśmy się do zarządu dzielnicy o realizację projektu bezpłatnych i zdrowych drugich śniadań dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. Tego typu projekt do duża ulga dla domowego budżetu.

Już od 1 grudnia wolscy uczniowie będą otrzymywać w szkołach darmowe, zdrowe drugie śniadania. Akcja ma potrwać do końca marca 2018 r., a każdego dnia korzystać z niej będzie ok. 9 tys. uczniów uczęszczających do wolskich podstawówek.

Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Dzielnicy Wola:

Zdrową kanapkę” otrzymają wszyscy uczniowie klas I-VII szkół podstawowych, gimnazjaliści z klas II i III oraz dzieci, uczące się w oddziałach przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach podstawowych.  Nasze działania są związane z realizacją priorytetu edukacyjnego Dzielnicy, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego stylu życia.

Akcja „Zdrowa kanapka” poparta kampanią promującą zdrowe odżywianie była już przeprowadzona w wolskich szkołach podstawowych w roku szkolnym 15/16. W jej ramach uczniowie otrzymywali darmowe, drugie śniadania. Teraz Urząd Dzielnicy idzie o krok dalej. Zdrowe, przygotowane z uwzględnieniem zasad racjonalnego żywienia posiłki otrzymają także uczniowie gimnazjów.

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola:

Szacujemy, że „Zdrową kanapkę” otrzyma w sumie 9 tys. uczniów dziennieZdajemy sobie sprawę, że regularne przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków jest dużym wyzwaniem także finansowym, dlatego nasza akcja jest całkowicie bezpłatna.

Program „Zdrowa kanapka” rozpocznie się 1 grudnia 2017 roku i potrwa aż do końca marca 2018 r. Urząd Dzielnicy na ten cel przeznaczy 1,1 mln zł.

UD Wola

2 listopada 2017 16:30

Komentarze