0

Dojrzały pieszy

Spotkanie z seniorami - „Mazowiecka Akademia Seniora”
Spotkanie z seniorami – „Mazowiecka Akademia Seniora”
fot. KSP

Komenda Stołeczna Policji uruchamia akcję profilaktyczno – edukacyjną pod nazwą Dojrzały Pieszy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, przy wsparciu innych jednostek i komórek organizacyjnych KSP, przeprowadzą  działania profilaktyczno – edukacyjne na terenie garnizonu stołecznego.

Celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób, które przekroczyły 60-ty rok życia, jak i tych zbliżających się do tego wieku.

Podczas organizowanych spotkań funkcjonariusze przypomną o prawidłowych zachowaniach oraz o niebezpieczeństwach występujących w ruchu drogowym.

Akcja potrwa od 12 grudnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku.

Okres jesienno-zimowy to wzrost zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza dla osób starszych. W tym czasie występuje znaczne pogorszenie widoczności spowodowane wcześniej zapadającym zmrokiem, częstymi opadami deszczu i śniegu.

Osoby dojrzałe, z uwagi na swój wiek, nabytą wiedzę i doświadczenie życiowe są świadomymi, rozważnymi, przewidującymi a przede wszystkim odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Jednak z analizy zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie garnizonu stołecznego wynika, że wśród ofiar wypadków drogowych, najwięcej ginie osób powyżej 60-go roku życia.

W 2015 roku osoby z tej grupy wiekowej uczestniczyły w 20% zdarzeń drogowych, natomiast stanowiły aż 38% ofiar śmiertelnych. Od stycznia do końca listopada 2016 roku liczba wypadków z udziałem „seniorów” wyniosła 19%, a śmiertelność ukształtowała się na poziomie 37%.

KSP

 

13 grudnia 2016 17:11

Komentarze