0

Kolarskie święto w Warszawie

wycinek plakatu
fot. mat. prasowy

Andrzej Seta powalczy o tytuł mistrzowski! Zbliża się Wielki Warszawski Piknik Rowerowy.

W piątek 18 maja, punktualnie o godzinie 20.00 na dziedzińcu pałacu w Wilanowie rozpocznie się uroczysta prezentacja 75. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku będzie trwał od 4 do 10 sierpnia.

Dzień później odbędzie się Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy oraz wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, a w niedzielę przyjdzie czas na Lang Team Race.

Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team:

Przed nami wyjątkowa edycja Tour de Pologne i chcemy ją rozpocząć prezentacją, którą wszyscy zapamiętają.

To bardzo ważny rok dla Tour de Pologne i całej Polski. Obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, a jednocześnie mija właśnie 90 lat od kiedy kolarze pierwszy raz ruszyli w Polskę. Peleton Tour de Pologne ruszy po raz 75., a od 25 lat za organizację wyścigu odpowiada Czesław Lang.

Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team: 

W związku z tym przygotowujemy szereg wyjątkowych atrakcji. Podczas prezentacji zaprezentujemy wyjątkowe multimedialne widowisko, które będzie można oglądać na elewacji pałacu.

W trakcie Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego będzie można też zwiedzać pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne. Stworzony z pasją i użyciem najnowocześniejszych technologii projekt to część Roadshow 90 lat Tour de Pologne, które podróżuje po Polsce i pozwala ludziom w całym kraju poznać historię wyścigu, całego kolarstwa i zmian, jakie dokonywały się w Polsce w ostatnich 90 latach.

Po piątkowej prezentacji nie będzie wiele czasu na odpoczynek, bo w sobotę przyjdzie czas na Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy (w jego ramach wyścig o Puchar Burmistrza Wilanowa na dystansie mini dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki Wilanowa) oraz Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

A to nie koniec, bo w planie jest też piknik rodzinny „+4łapy”, organizowany z myślą o wszystkich miłośnikach zwierząt, chcących aktywnie spędzić z nimi czas na świeżym powietrzu.

Z kolei w niedzielę odbędzie się Lang Team Race oraz Parada Veturilo, a trzy dni rowerowego święta zakończy koncert Grzegorza Hyżego.

Ja osobiście wystartuję w kolejnej edycji Mistrzostw Polski Dziennikarzy Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy. Mam nadzieję, że chociaż powtórzę zeszłoroczny wynik vice Mistrza Polski, bo ten sezon mocno przepracowałem (4000 tys km na rowerze) i zamierzam mocno powalczyć o tytuł Mistrzowski w swojej kategorii wiekowej.

Andrzej Seta na trasie
Andrzej Seta – na trasie
fot. arch. autora
17 maja 2018 07:53

Komentarze