0

Ochotnicy Warszawscy

Festiwal Wolontariatu „Ochotników warszawskich”
Festiwal Wolontariatu „Ochotników warszawskich”
fot. Mat. prasowe

Festiwal Wolontariatu „Ochotnicy warszawscy” to dwudniowe wydarzenie (8–9 czerwca) dla warszawiaków, sympatyków wolontariatu, oraz osób, które zajmują się rozwijaniem i koordynacją wolontariatu w instytucjach miejskich oraz organizacjach pozarządowych.

Na uczestników Festiwalu czekają m.in. spotkania z ekspertami, specjalistyczne warsztaty, akcja wolontariacka, debata oraz targi wolontariatu w Warszawie. Finałem pierwszego dnia Festiwalu będzie piknik na bulwarach przy moście Gdańskim.

Wstęp wolny!

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 8 czerwca, w godzinach 17.00–21.00, nad Wisłą, w okolicach mostu Gdańskiego. Dla uczestników czekają liczne atrakcje – koncert na żywo, rejsy po Wiśle, zajęcia taneczne, ćwiczenia z pierwszej pomocy, przejażdżki na tandemach, puzzle wielkoformatowe, gra na bębnach. Dla gości zostały przygotowane także quizy z nagrodami. Będzie też okazja do sobie własnej wolontariackiej przypinki. Piknik będzie także okazją porozmawiania o możliwościach zaangażowania wolontariackiego w stolicy. Część merytoryczną Festiwalu, która odbędzie się w Centrum Wielokulturowym, rozpocznie w piątek, 8 czerwca, o godzinie 10:00 debatą o wolontariacie w przestrzeni miejskiej, z udziałem Fundacji „Daj Herbatę” oraz Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej. Następnie uczestnicy będą mieli okazję udziału w spotkaniach z ekspertami z dziedziny organizacji wolontariatu. Rozmowy będą dotyczyły m.in. ochrony danych osobowych ochotników w kontekście RODO czy aspektów formalnoprawnych koordynacji wolontariatu. Po przerwie lunchowej specjaliści od wolontariatu młodzieżowego opowiedzą o potrzebach i oczekiwaniach najmłodszych ochotników w mieście. Na popołudnie zostały przewidziane sesje warsztatowe nt. sposobów motywowania wolontariuszy, edukacji multimedialnej i spotkań integracyjnych dla ochotników.

Program Festiwalu zostanie w sobotę uzupełniony o targi wolontariatu, na których zaprezentują się m.in. Warszawskie ZOO czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym dniu będzie także możliwość aktywnego włączenia się w wolontariat, poprzez udział w akcji odrestaurowywania ogródka w żłobku oraz domu samotnej matki.

Uczestnictwo w Festiwalu to:

  • nawiązanie nowych kontaktów
  • okazja do poznania inspirujących przykładów współpracy wolontariackiej
  • rozwój kompetencji, zdobycie nowych umiejętności i wiedzy na temat wybranych aspektów wolontariatu
  • podniesienie jakości współpracy z wolontariuszami w instytucji czy organizacji pozarządowej.

Udział w Festiwalu wolontariatu „Ochotnicy warszawscy” jest bezpłatny.

7 czerwca 2018 12:02

Komentarze