0

Ochotnicy Warszawscy

Festiwal Wolontariatu „Ochotników warszawskich”
fot. Mat. prasowe

Festiwal Wolontariatu „Ochotnicy warszawscy” to dwudniowe wydarzenie (8–9 czerwca) dla warszawiaków, sympatyków wolontariatu, oraz osób, które zajmują się rozwijaniem i koordynacją wolontariatu w instytucjach miejskich oraz organizacjach pozarządowych.

Na uczestników Festiwalu czekają m.in. spotkania z ekspertami, specjalistyczne warsztaty, akcja wolontariacka, debata oraz targi wolontariatu w Warszawie. Finałem pierwszego dnia Festiwalu będzie piknik na bulwarach przy moście Gdańskim.

Wstęp wolny!

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 8 czerwca, w godzinach 17.00–21.00, nad Wisłą, w okolicach mostu Gdańskiego. Dla uczestników czekają liczne atrakcje – koncert na żywo, rejsy po Wiśle, zajęcia taneczne, ćwiczenia z pierwszej pomocy, przejażdżki na tandemach, puzzle wielkoformatowe, gra na bębnach. Dla gości zostały przygotowane także quizy z nagrodami. Będzie też okazja do sobie własnej wolontariackiej przypinki. Piknik będzie także okazją porozmawiania o możliwościach zaangażowania wolontariackiego w stolicy. Część merytoryczną Festiwalu, która odbędzie się w Centrum Wielokulturowym, rozpocznie w piątek, 8 czerwca, o godzinie 10:00 debatą o wolontariacie w przestrzeni miejskiej, z udziałem Fundacji „Daj Herbatę” oraz Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej. Następnie uczestnicy będą mieli okazję udziału w spotkaniach z ekspertami z dziedziny organizacji wolontariatu. Rozmowy będą dotyczyły m.in. ochrony danych osobowych ochotników w kontekście RODO czy aspektów formalnoprawnych koordynacji wolontariatu. Po przerwie lunchowej specjaliści od wolontariatu młodzieżowego opowiedzą o potrzebach i oczekiwaniach najmłodszych ochotników w mieście. Na popołudnie zostały przewidziane sesje warsztatowe nt. sposobów motywowania wolontariuszy, edukacji multimedialnej i spotkań integracyjnych dla ochotników.

Program Festiwalu zostanie w sobotę uzupełniony o targi wolontariatu, na których zaprezentują się m.in. Warszawskie ZOO czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym dniu będzie także możliwość aktywnego włączenia się w wolontariat, poprzez udział w akcji odrestaurowywania ogródka w żłobku oraz domu samotnej matki.

Uczestnictwo w Festiwalu to:

  • nawiązanie nowych kontaktów
  • okazja do poznania inspirujących przykładów współpracy wolontariackiej
  • rozwój kompetencji, zdobycie nowych umiejętności i wiedzy na temat wybranych aspektów wolontariatu
  • podniesienie jakości współpracy z wolontariuszami w instytucji czy organizacji pozarządowej.

Udział w Festiwalu wolontariatu „Ochotnicy warszawscy” jest bezpłatny.

7 czerwca 2018 12:02

Komentarze