W związku z zamknięciem mostu Śląsko-Dąbrowskiego dziesięć linii autobusowych pojedzie objazdami.
Urzędnicy proponują korzystanie z pociągów drugiej linii metra.
Trwają prace przy remoncie trambuspasa na moście Śląsko-Dąbrowskim.
W związku z całkowitym zamknięciem tego odcinka trasy W-Z od piątku 7 lipca, od początku kursowania linii dziennych, zmienią się trasy linii autobusowych: 160, 190, 527 oraz Z-3, a także linii nocnych: N11, N16, N21, N61, N66, N71 od początku kursowania 7/8 lipca.
Ponadto, zostaną uruchomione autobusowe linie zastępcze Z-7 (kursująca na trasie: z Dworca Wileńskiego przez Most Świętokrzyski i Trakt Królewski do pętli Esperanto) oraz Z90 (kursująca na trasie: CH Marki – Dw. Wileński – Dw. Wschodni).
Proponujemy skorzystanie z pociągów drugiej linii metra, które kursują według przedwakacyjnego rozkładu jazdy i w godzinach szczytu podjeżdżają co 2:50 minuty.
Linie 160, 190, 527 i Z-3 zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:
- 160:
WITEBSKA – …
– Radzymińska – al. Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie (powrót: Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego) – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka (powrót: Tamka – most Świętokrzyski) – Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – tunel pod al. Jana Pawła II –
DW. CENTRALNY (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska) - 190:
OS. GÓRCZEWSKA – …
– Kasprzaka – Prosta –
RONDO DASZYŃSKIEGO
Na praskim odcinku linię 190 zastąpi autobus Z90, który będzie kursował następującą trasą:
- Z90:
CH MARKI –
parking – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska –
DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) - 527:
OS. DERBY – … –
Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska –
DW. WSCHODNI (KIJOWSKA). - Z-3 w dniach 7-9 lipca:
MŁYNÓW –
Obozowa – Młynarska (powrót: Młynarska – Górczewska – Płocka – Obozowa – MŁYNÓW) – al. Solidarności –
METRO RATUSZ ARSENAŁ
Skrócenie trasy wynika z prac, które będą prowadzone na ulicy Obozowej.
- Z-3 od 10 lipca:
WAWRZYSZEWSKA –
Obozowa – Młynarska – al. Solidarności –
METRO RATUSZ ARSENAŁ
Uwaga:
w zespole PARK PRASKI przystanki linii 160 i Z-7 będą zlokalizowane przy jezdniach al. Solidarności, a nie na torowisku.
Zmiany w liniach nocnych
Linie nocne zostaną skierowane na następującą trasę objazdową:
- od/do przystanku Park Praski –
Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie (powrót: Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego) – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Emilii Plater –
DW. CENTRALNY.
Zarząd Transport Miejskiego będzie obszernie informował o wprowadzonych zmianach. Pojawią się informatorzy ZTM; w metrze oraz na przystankach zostaną rozwieszone plakaty z informacją o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W metrze będą również emitowane komunikaty głosowe.