0

Taksówkarze będą protestować

Prtotest taksówkarzy
Prtotest taksówkarzy
fot. Taryfa24

Taksówkarze zgłosili do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dwa protesty w jednym dniu.

Dnia 18 października w godz. 12-16 odbędą się w Warszawie aż dwa protesty taksówkarzy.

Pierwszy, wspierany przez firmy taksówkarskie, to protest polegający na powolnym przejeździe, mającym na celu spowodowanie maksymalnych utrudnień w ruchu.

Drugi odbędzie się pod Ministerstwem Sprawiedliwości.
Część taksówkarzy
, związana z taksówkarskimi związkami zawodowymi tj. Samorządnym Związkiem Zawodowym Taksówkarzy RP i NSZZ Solidarność Taksówkarzy Zawodowych, oraz organizacją Komitet Obrony Taksówkarzy, nie chce blokować miasta i utrudniać życia jego mieszkańcom, dlatego organizuje w tym samym czasie alternatywny protest w formie pikiety, który odbędzie się pod Ministerstwem Sprawiedliwości, połączony z konferencją prasową przedstawicieli środowiska taksówkarskiego. W programie pokaz multimedialny o niezgodnej z prawem działalności firm typu Uber, oraz wiele innych atrakcji!

Organizatorzy pikiety oczekują, że minister Zbigniew Ziobro i minister Patryk Jaki wyjdzie do nich i wytłumaczy się z opieszałych działań służb przeciwko nielegalnemu przewozowi osób.

Akcja protestacyjna ma charakter ogólnopolski, pod Ministerstwem Sprawiedliwości swoją obecność zapowiedzieli reprezentanci taksówkarzy z całego kraju.

Patronami medialnymi są taksówkarskie serwisy Taryfa24 i taryfa.info.

Zawiadomienie o zgromadzeniu:

Taryfa24

5 października 2018 12:32

Komentarze