0

UD Ursynów świątecznie

Choinka na Ursynowie w Urzędzie Dzielnicy
Choinka na Ursynowie – w Urzędzie Dzielnicy
fot. UD Ursynów

W środę, 6 grudnia, w ursynowskim Ratuszu na mieszkańców czekały liczne atrakcje. Już rano w budynku pojawiły się dwie choinki.

Na pierwszej uczniowie z ursynowskich szkół i przedszkoli zawiesili własnoręcznie wykonane ozdoby i bombki. Na drugiej choince umieszczone zostały odblaski promujące bezpieczeństwo wśród pieszych. Tuż przed godziną 16.00 uruchomiono świąteczną iluminację w postaci Misia Ursynka – jako symboliczny gest „odpalenia” świątecznej atmosfery w naszej dzielnicy. Dekorację świąteczną zyskał już Park Jana Pawła II, w weekend zostanie uruchomiona iluminacja wzdłuż al. KEN.

Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza  mówi:

Iluminacja al. KEN, Parku Jana Pawła II oraz świecący przed naszym ratuszem Miś Ursynek mają pomóc mieszkańcom w przeżywaniu świątecznej atmosfery. Mam nadzieję, że magia świąt rozprzestrzeni się na cały Ursynów!

Choinka oświatowa w Ratuszu 

Z okazji Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Ratuszu dzielnicy Ursynów nastąpiło uroczyste ubranie choinki. Akcja, objęta patronatem Burmistrza dzielnicy Ursynów, ma już swoja długoletnią tradycję, a jej pomysłodawcą i organizatorem jest Przedszkole nr 126 przy ul. Wokalnej 1. Choinka w centralnym miejscu jest ozdobiona bombkami wykonanymi zdolnymi rękoma młodych artystów z całego Ursynowa. Celem działania jest rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych u dzieci i młodzieży z ursynowskich przedszkoli i szkół podstawowych, a wszystkiemu przyświeca idea wzmacniania więzi rodzinnych, kultywowania tradycji i integracji środowiska lokalnego. 

Miś Ursynek

W środę, 6 grudnia, tuż przed godziną 16.00  uruchomiono świąteczną iluminację w postaci Misia Ursynka – jako symboliczny gest „odpalenia” świątecznej atmosfery w naszej dzielnicy. Miś przed urzędem akcentuje czas świat i zaprasza do wspólnych zdjęć. Iluminacja pod urzędem będzie cieszyć oczy mieszkańców do 8 stycznia 2018 r.

Świeć blaskiem z odblaskiem

W siedzibie urzędu jest już choinka dostarczona przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie, która systematycznie jest przystrajana odblaskami. Każdy, kto chce świecić blaskiem, i dzięki temu być widocznym, może zabrać elementy odblaskowe. Zakończenie akcji nastąpi 10 grudnia 2017 roku.  Celem akcji jest ograniczenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami. Piesi, są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Aby to zmienić wystarczy zastosować jedną z podstawowych reguł bezpieczeństwa „widzieć i być widocznym”.

7 grudnia 2017 07:43

Komentarze