0

Uroda storczyków

wystawa storczyków
Orchidea 2017 – wystawa storczyków
fot. Małgorzata Moryc

W weekend 3-5 marca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66 wystawa „Orchidea 2017”, której towarzyszy kiermasz kwiatów.

Od piątku do niedzieli (3  5marca), w godzinach 10:00 – 18:00 otwarta jest wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Prowadzona jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią roślinę.

W czasie wystawy odbył się też konkurs  kompozycji  ze storczykiem w roli głównej,  p.t. „W kolumbijskiej dżungli” organizowany  przy współudziale Akademii Roślin Marioli Miklaszewskiej. Wyniki glosowania  publiczności na najładniejszą kompozycję zostaną ogłoszone w niedzielę 5 marca o godzinie 15:00.

Podczas trwania wystawy odbywają się będą pokazy przesadzania roślin o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00. Pokaz prowadzi mgr inż. Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowiada na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków udzielane są również przez członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i miłośników tych roślin z Warszawy.

 • Organizatorzy wystawy
  Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego,
  OrchidGarden, OrchidSklepik
  Salon Orchidei.
 • Sponsor nagród w konkursie florystycznym
  Rynek Hurtowy Bronisze.
 • Bilety na wystawę:
  10 zł normalny,
  5 zł ulgowy.
4 marca 2017 22:37

Komentarze